Zamykanie i opisywanie pudełek przy przeprowadzce

Zamykanie i opisywanie pudełek przy przeprowadzce

Zamykanie i opisywanie pudełek przy przeprowadzce. Pakowanie to ważny krok w przeprowadzce. Opakowanie ochroni rzeczy przed uszkodzeniem podczas transportu i przenoszenia. Ponadto staranne opakowanie zminimalizuje przestrzeń zajmowaną w ciężarówce. Profesjonalne zamykanie i opisywanie pudełek realizowane jest przez firmę Krasnal Przeprowadzki, która również dostarcza niezbędne materiały opakowaniowe.

Skąd wziąć pudełka do przeprowadzki?

Pudełka do pakowania dostarczane są przez firmę zajmującą się przeprowadzkami – Krasnal, której pracownicy zajmują się ich zamykaniem i prawidłowym opisywaniem. W ofercie firmy znajdują się np. małe kartony które służą na przykład do pakowania książek, naczyń oraz różnych osobistych przedmiotów. Natomiast kartony duże są niezbędne na przykład do zabezpieczenia cennego sprzętu komputerowego. Jeżeli konieczne jest spakowanie pledów, pościeli, zabawek czy ubrań wykorzystane zostaną kartony uniwersalne. To niejedyne materiały konieczne do efektywnego zabezpieczenia rzeczy podczas przeprowadzki. Na życzenie klienta firma realizująca transport dostarczy także: folię bąbelkową, folię stretch, taśmę samoprzylepną, pianki ochronne, pojemniki plastikowe.

Zamykanie i opisywanie pudełek przy przeprowadzce

Takimi zadaniami jak zamykanie i opisywanie pudełek przy przeprowadzce, zajmują się pracownicy firmy Krasnal, którzy mają doświadczenie w takich pracach. Pozwala to ochronić także rośliny, które umieszczane są w pudełku o odpowiedniej wielkości, wypełniając szczeliny między nimi na przykład papierem do pakowania.

Przeprowadzając się do nowego miejsca zamieszkania, ludzie często spotykają się z faktem, że nie mogą znaleźć potrzebnych rzeczy w pudłach. Stwarza to pewne niedogodności, ale coś tak prostego jak opisywanie pudeł pozwala uniknąć problemów. Ponadto takie podejście do organizacji przeprowadzki może zmniejszyć ryzyko uszkodzenia kosztowności podczas transportu.

Jedną z najczęstszych metod opisywania pudełek jest naklejanie dużych białych kartek (A4 lub większych, w zależności od wielkości opakowania). Na kartce markerem zapisana jest cała lista rzeczy, które są w środku. Wygoda tej metody polega na tym, że nie będzie trudno znaleźć upragniony karton wśród stosu innych. Jeśli podczas pakowania zdecydujesz się dodać coś do pudełka, koniecznie dokonaj odpowiedniego wpisu. Aby zapobiec zamoknięciu etykiety, należy je zakleić taśmą lub wykonać wodoodpornym markerem.

Do zabezpieczenia zamknięcia kartonu niezbędna jest gruba taśma klejąca którą stosują pracownicy firmy przeprowadzkowej. Ważne! Trzeba zadbać o to, aby ścianki kartonu nie były wypchnięte. Po zaklejeniu czasami stosowana jest jeszcze folia bąbelkowa. Ważne! Trzeba pamiętać nie tylko o solidnym zamknięciu kartonu od spodu, ale również zaklejeniu taśmą, co gwarantuje, że nie otworzy się on podczas przewożenia. 

Kolor przy opisywaniu pudełek przy przeprowadzce 

Aby ułatwić sobie uporządkowanie rzeczy podczas przeprowadzki, możesz kupić kilka rolek kolorowej taśmy. Etykietowanie pudeł różnymi kolorami jest uważane za jeden z najskuteczniejszych sposobów. Pudełka z rzeczami z tego samego pomieszczenia powinny być zaklejone taśmą samoprzylepną w tym samym kolorze. Na przykład użyj niebieskiego do sypialni, zielonego do kuchni, żółtego do łazienki i tak dalej. Dzięki temu podczas przeprowadzki pracownicy się będą wiedzieli, do którego pomieszczenia wnieść kartony. Kombinowane oznakowanie pudełek jest uważane za jeszcze bardziej efektywne, gdy połączymy użycie kolorowej taśmy samoprzylepnej i dużych naklejek z listą rzeczy w środku.

Kolorową taśmą można oznaczyć paczki z różnego rodzaju przedmiotami. Na przykład delikatne przedmioty można oznaczyć na czerwono, sprzęt na żółto, ubrania na niebiesko itp. Stosując takie oznakowanie pudeł, możesz zmniejszyć ryzyko uszkodzenia rzeczy podczas przeprowadzki. Dodatkowo spód pudełek, których nie można odwrócić, można zakleić na zielono, a górę na czerwono.

Jeśli odpowiednio zapakujesz i oznaczysz kartony na czas przeprowadzki, wszystkie rzeczy bezpiecznie dotrą do nowego miejsca zamieszkania, a znalezienie potrzebnych ubrań, naczyń czy innych przedmiotów nie będzie trudne i pozwoli zaoszczędzić czas. Możesz samodzielnie spakować rzeczy do przeprowadzki, zamknąć i oznaczyć kartony lub powierzyć to zadanie firmie Krasnal.

Pakowanie i oznaczanie rzeczy na czas przeprowadzki

Aby później szybko znaleźć potrzebną rzecz, pudełka należy podpisać po bokach, aby łatwiej było je znaleźć. Zamiast napisów można przenumerować pudełka i sporządzić odpowiednią listę. Najważniejsze, żeby później tego nie stracić. AGD najlepiej przewozić w kartonach, w których zostały zakupione. Znajdują się tam bloki piankowe odpowiedniej wielkości uchronią elektronikę przed wstrząsami. Jeśli nie ma pudełek, owiń technikę folią bąbelkową. Lepiej owinąć ekran telewizora lub monitora w 2 warstwach, mocując go taśmą klejącą i oprzeć o płaską powierzchnię w samochodzie.

Starannie składaj ubrania, dzięki temu zajmie mniej miejsca i nie będzie potrzeby ich prasowania. Zwróć uwagę na worki próżniowe. Pozwalają znacznie zmniejszyć przestrzeń nie tylko w pudłach podczas przeprowadzki, ale także w szafie. Oprócz ubrań takie torby nadają się do pakowania poduszek. Przenieś naczynia do kartonów przekładając je ze starymi gazetami. Im ciaśniej umieścisz naczynia w pudełku, tym trudniej będzie je rozbić. Aby zapobiec zabrudzeniu mebli podczas przenoszenia, owiń je folią. Upewnij się, że meble zmieszczą się we wszystkich łukach drzwi.