Wyzwania związane z przeprowadzką zimą thumbnail

Wyzwania związane z przeprowadzką zimą

Wyzwania związane z przeprowadzką zimą. Przeprowadzka to niezwykle spore wyzwanie logistyczne. Chcąc bowiem przewieźć cały swój dobytek z jednego miejsca w drugie, potrzeba odpowiedniej dawki organizacji, stosownej floty samochodowej, rąk do pracy i zdroworozsądkowego myślenia. Jedną z trudności z jakimi często trzeba się zmagać, jest przeprowadzka zimą. W gruncie rzeczy jest ona zdecydowanie trudniejsza w organizacji, niż na przykład latem czy wiosną. Jakie więc wyzwania związane z przeprowadzką w okresie zimowym stoją przed osobami przeprowadzającymi się i przed firmami, które takie usługi świadczą?

Pogoda to podstawa

Wiadomo, iż w okresie zimy nie uzyskamy 20 stopni Celsjusza i pełni słońca, choć to może też znacząco utrudnić przeprowadzkę, to jednak kontrolowanie stanu prognozy pogody ma w okresie zimowym kluczowe znaczenie. O ile jeszcze z minusowymi temperaturami nie ma większego znaczenia, bo wystarczy stosownie się ubrać, o tyle w przypadku, gdy pada deszcze lub śnieg, ten problem może być dużym utrudnieniem. Jak bowiem przewieźć materac i łóżko z sypialni, gdy z nieba wciąż pada deszcz? Jak wynieść z domu sprzęt RTV i AGD, jeśli wciąż sypie śnieg? Warto więc na bieżąco kontrolować prognozę pogody i zaplanować samą przeprowadzkę na taki dzień, w którym znajdziemy tak zwane okienko pogodowe. Należy pamiętać o tym, że samo pakowanie rzeczy lepiej jest zrobić zdecydowanie wcześniej. Odkładanie bowiem wszystkiego na ostatnią chwilę, może okazać się sporym utrudnieniem, niepotrzebnym stresem i zszarganymi nerwami. Jeśli mamy plan pakowania i każdego dnia zajmujemy się czymś innym, wówczas w dniu przeprowadzki możemy być spokojni, bowiem jedyne, co nas czeka, to wyniesienie wszystkiego z domu, załadowanie na samochód, przewiezienie i wypakowanie. To wszystko! 

Odpowiednio sprawne auto

Kluczowe znaczenie ma bez wątpienia stan techniczny pojazdu. Wiadomym jest, że sprawne auto to klucz do sukcesu w przeprowadzce. Jeśli chodzi o okres zimowy, w sposób szczególny należy przed podróżą dokładnie wszystko sprawdzić. Jeśli wybieramy firmę przeprowadzkową, wówczas powinniśmy zwrócić uwagę na taką, która świadczy jak najwyższe usługi. Tylko bowiem w ten sposób uda nam się wybrać ekipę, jaka na pewno posiada stosowną flotę samochodową. Nikt nie chce spędzić czasu w zaspach śniegu z zepsutym samochodem i kolejnym problemem. Nikt nie ma ochoty walczyć z niemożliwością odpalenia samochodu, bo akumulator nie spełnia już swoich zadań. Aby więc przeprowadzka zimą nie stanowiła problemu, zadbanie o auto to kluczowe znaczenie. I oczywiście trzeba przy tym wszystkim pamiętać, by mieć zawsze w samochodzie zapasowe koło, narzędzia, jak również, jeśli są śniegi i zaspy, łańcuchy na koła. 

pakowanie do przeprowadzki

Zaplanowanie trasy

Następną rzeczą, na jakiej na pewno należy się skupić jest trasa. Ma ona ogromne znaczenie i w okresie zimy może być nie lada wyzwaniem dla każdego. Zanim więc wyruszymy w trasę, warto wykorzystać wszelkie możliwości internetowych narzędzi. Sprawdźmy, czy droga jest przejezdna, czy nie ma po drodze wypadków, czy nie pojawiają się utrudnienia. Jeśli odcinek drogi prowadzi przez tereny mało uczęszczane, być może lepszą opcją będzie jazda główną drogą, aby nie zakopać się w zaspach śniegu? Dobre zaplanowanie trasy ma tutaj kluczowe znaczenie i o ile w okresie letnim zazwyczaj szukamy jak najkrótszej trasy, o tyle zimą powinna być ona dopasowana do bezpieczeństwa na drodze. Stanowi to bowiem element nadrzędny, na jakim każdy powinien się skupić. 

Kilka niezbędnych akcesoriów

Przeprowadzając się w okresie zimy, z pewnością warto posiadać przy sobie rzeczy niezbędne na różnego rodzaju sytuacje. Warto więc w wyposażeniu auta mieć między innymi łopatkę, sól, kartony czy też piasek. Często, aby dostać się do domu, należy drogę odśnieżyć. Można zastosować sól, aby na przykład oblodzona ścieżka do drzwi wejściowych stała się bardziej bezpieczna. Płyty kartonowe mogą również okazać się bardzo pomocne, aby ułatwić przejście, bez ślizgania się i aby nie wnieść do domu lub mieszkania niepotrzebnego bałaganu i wody. Bez względu na to, czy w grę wchodzi samodzielna przeprowadzka czy też pomoc firmy, która takie usługi świadczy, na pewno mały zestaw kierowcy na okres zimowych przeprowadzek, okaże się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę. 

Nie taki diabeł straszny…

W gruncie rzeczy, każda pora może stanowić dla nas utrudnienie i każda może okazać się wyśmienitym czasem na przeprowadzkę. Najważniejsze jest to, aby podejść do tematu w pełni rozsądnie i racjonalnie, a wtedy z pewnością żadne wyzwania nie będą stanowiły dla nas problemu. Jeśli mamy możliwość, dobrze jest skorzystać z pomocy firmy przeprowadzkowej, bowiem tylko w taki sposób uda nam się otrzymać jak najlepsze i w pełni profesjonalne usługi. Taka ekipa przeprowadzkowa posiada odpowiednio przygotowaną na każde warunki flotę samochodową, stosowny sprzęt do odśnieżania, ludzi, którzy przeniosą wszelkiego rodzaju rzeczy, nawet te wielkich gabarytów. Czasami na pogodę nie mamy wpływu, a więc należy postawić na dobrą organizację i pomoc specjalistów, a wtedy nie taki diabeł straszny, jak go malują.