Wyprowadzka od rodziców – jak się przygotować? thumbnail

Wyprowadzka od rodziców – jak się przygotować?

Wyprowadzka od rodziców – jak się przygotować? W życiu każdego człowieka przychodzi taki moment, kiedy należy wyjść spod rodzicielskich skrzydeł i zacząć żyć na własną rękę. Dorosłość w gruncie rzeczy nie jest taka łatwa, jakby mogło się wydawać. Są osoby, które o niej marzą, innym zupełnie nie jest do śmiechu. Jedno jest pewne – prędzej czy później każdy będzie tęsknić za domowymi obiadkami, wypranymi t – shirtami czy wyprasowanymi koszulami. Na ten temat można byłoby pisać wiele, ale dziś spojrzymy na kwestię wyprowadzki, jako zadania, któremu należy podołać. Jak się do tego przygotować? W jaki sposób taką przeprowadzkę najlepiej zorganizować?

Po pierwsze – znalezienie odpowiedniego miejsca

Kluczowe bez wątpienia znaczenie ma wybór miejsca, które stanie się naszym nowym domem. Jedni wyprowadzają się do kawalerki i uczą się samodzielnego życia, inni przeprowadzają się, bowiem zakładają swoją rodzinę, jeszcze inni wyjeżdżają do innego miasta czy kraju na studia lub w poszukiwaniu lepszej pracy. Bez względu jednak na to, jaki charakter dana przeprowadzka ma, istotne znaczenie ma nowa przestrzeń, którą będziemy mogli nazwać domem. Być może będzie to nowo wybudowany dom, kupiony apartament, a może wynajmowane mieszkanie. Bez względu co, warto znaleźć takie miejsce, w którym będzie nam się żyło po prostu dobrze i szczęśliwie. 

Po drugie – planowanie pakowaniaWyprowadzka od rodziców - jak się przygotować?

Jak zaplanować pakowanie? Co zrobić, by to wszystko nas nie przerosło? W gruncie rzeczy, jak we wszystkim, tak również i tutaj planowanie odgrywa niezwykle ważną rolę. Ma ono wartość nadrzędną i należy się na tym skupić. Zaplanujmy więc dokładnie, kiedy zaczniemy pakować poszczególne rzeczy, skąd weźmiemy kartony, co powinniśmy spakować jako piersi. Dobrze jest zaplanować harmonogram pracy na każdy dzień, tak, aby przeprowadzka nas nie przeraziła i nie spowodowała zbyt dużego natłoku zadań w ostatnim dniu. Wtedy, gdy przyjedzie ekipa przeprowadzkowa lub gdy sami będziemy musieli przewieźć wszystkie rzeczy, wszystko musi być w pełni gotowe do wywiezienia. Wiadomo, że inaczej będziemy planować pakowanie, gdy zabieramy ze sobą jedynie ubrania i drobne rzeczy, a inaczej, gdy musimy przewieźć łóżko i inne przedmioty dużych gabarytów. Dobry plan to jednak podstawa.

Po trzecie – pomoc firmy przeprowadzkowej

Czy skorzystać z pomocy firmy przeprowadzkowej? Jak najbardziej tak. Zazwyczaj, jeśli robimy to na własną rękę, pojawia się po drodze wiele problemów. Nie mamy samochodu, który przewiezie wszystko za jedną drogą. Tata ma chory kręgosłup i nie jest w stanie pomóc nam znieść łóżka z pierwszego piętra. Trudno jest nam zorganizować się z przewiezieniem kartonów, które muszą być odpowiednio zabezpieczone. Firma przeprowadzkowa jest w stanie zająć się tym wszystkim za nas. Nie musimy martwić się absolutnie o nic. Możemy oczywiście wybrać konkretną opcję. Jednym zależy jedynie na samym transporcie, inni potrzebują dodatkowych rąk, które pomogą znieść ciężkie rzeczy i wynieść z mieszkania cały, niezbędny dobytek. 

Oczywiście wiadomo, iż firma przeprowadzkowa kosztuje. W gruncie jednak rzeczy, jeśli weźmiemy wszystko pod uwagę, może okazać się, że wcale nie będzie to dla nas droższa opcja, niż samodzielna przeprowadzka. Mając jedynie własny samochód osobowy, ilość odbytych kursów może znacząco przewyższyć koszty paliwa, w porównaniu do jednego kursu odbytego dużym autem przez firmę przeprowadzkową. Co więcej, samodzielnie bardzo często narażamy nasz dobytek na zniszczenie czy uszkodzenie. Jeśli zaś wybieramy firmę przeprowadzkową, ta wszystko zabezpiecza i stara się zrobić wszystko, by każdy z przedmiotów przewieźć na miejsce w nienaruszonym stanie. 

Na rynku wiele jest  firm, które oferują przeprowadzki. Warto sprawdzić ich oferty, porównać je ze sobą i wybrać to, co okaże się być najbardziej opłacalne i warte wyboru. Sama przeprowadzka nie musi wcale być trudna, zarówno pod względem finansowym, jak również i emocjonalnym. Grunt to dobry plan i pozytywne nastawienie.

Po czwarte – psychiczne nastawienie

I oczywiście na sam koniec, nie można zapomnieć o naszym nastawieniu. Powinniśmy podejść do tematu wyprowadzki w pełni racjonalnie i z głową. Przecież nie wyprowadzamy się na drugi koniec świata – zazwyczaj. Będziemy tutaj przyjeżdżać, a domowe obiadki mamy będą smakować jeszcze bardziej wybornie. Bez względu na to, czy nie możemy się tej wyprowadzki doczekać czy jest ona dla nas czymś naprawdę trudnym – psychiczne nastawienie na pozytywne myślenie stanowi tutaj element nadrzędny.

Bez wątpienia wyprowadzka od rodziców nie jest łatwa. I choć wielu pragnie zachłysnąć się dorosłością, w gruncie rzeczy bardzo szybko okazuje się, jak bardzo tęskni się za tą rodziną, domową, dziecięcą atmosferą. Każdy z nas jednak dorasta i każdy prędzej, czy później musi zacząć żyć na własną rękę. Sam moment przeprowadzki nie będzie taki straszny i trudny, jeśli odpowiednio się do tego podejście, a z pomocą firmy przeprowadzkowej, wszystko może być o wiele łatwiejsze, niż mogłoby się wydawać.