W co pakować ubrania przy przeprowadzce?

W co pakować ubrania przy przeprowadzce?

W co pakować ubrania przy przeprowadzce? Olśniewająca kolekcja butów na każdą okazję (każdy ma ich mnóstwo, nie ma się czego wstydzić), ulubiona bluza, kilka par jeansów i gdzieś na najwyższej półce koszulki. Stale kupujemy nowe rzeczy a starych trudno się pozbyć, problem z nadmiarem pojawia się dopiero, gdy przygotowujemy się do przeprowadzki. Jednak proste zasady uchronią ubrania przed zniszczeniem, zaoszczędzą czas na pakowaniu i rozpakowywaniu. Jeżeli nie wiadomo w co pakować odzież, można skorzystać z pomocy firmy przeprowadzkowej, specjaliści podpowiedzą jakich materiałów użyć, aby pakowanie przebiegło sprawnie.

W co pakować ubrania przy przeprowadzce?

Ubrania najczęściej pakujemy sami i stajemy przed dylematem w co włożyć:  

 • Bieliznę.
 • Koszulki.
 • Bluzy, swetry.
 • Koszule.
 • Spodnie, dżinsy, szorty.
 • Odzież wierzchnią (kurtki, płaszcze, futra).
 • Garnitury i sukienki wieczorowe.
 • Nakrycia głowy i dodatki: czapki, szaliki, rękawiczki, paski.

Nasza firma od lat zajmuje się przeprowadzkami i chętnie służymy wsparciem podczas pakowania całego wyposażenia domowego w tym ubrań. Dostarczamy materiały do pakowania, które ułatwiają przetransportowanie rzeczy podczas przeprowadzki, a jeżeli jest taka potrzeba pomagamy w tej procedurze.

Do pakowania ubrań przy przeprowadzce przydają się:

Duże worki z polietylenu doskonale sprawdzają się podczas przeprowadzki. Zabezpieczone taśmą skutecznie zabezpieczają odzież. Dobrym rozwiązaniem są również worki próżniowe mające specyficzne funkcje, ponieważ po włożeniu do nich ubrań przy użyciu odkurzacza odsysane jest całe powietrze. Pozwala to zmniejszyć objętość odzieży i pościeli nawet o 75%. W takich workach można umieścić kurtki, futra, ubrania sportowe oraz buty. Nie przedostanie się wilgoć oraz kurz, nie nastąpi namnażanie się bakterii i ubrania będą stale czyste i suche.

Materiały do pakowania dostarczane przez firmę przeprowadzkową

 • Małe kartony świetnie nadają się spakowania bielizny: skarpetek, rajstop, biustonoszy itp.
 • Kartony uniwersalne o średnim rozmiarze pomieszczą: bluzy, koszulki, swetry, spodnie.
 • Duże kartony również można wykorzystać podczas przeprowadzki, warto spakować w nie cenne futra, kurtki skórzane i oczywiście buty.

Naszym klientom dostarczamy także takie materiały jak: folia bąbelkowa, folia stretch, taśma samoprzylepna, plastikowe pojemniki.

Przygotowanie ubrań do pakowania przy przeprowadzce

 • Rozłóż i posortuj ubrania. Należy wyjąć wszystkie rzeczy z szafy, komody, rozłożyć na podłodze lub łóżku i sortować je według koloru i materiału
 • Ustawianie kartonów i walizek. To w nich odzież dotrze bezpiecznie do nowego domu. Podczas segregacji kierujemy się sezonowością: wszystko, co teraz nie będzie noszone, trzeba umieścić w osobnym worku lub pudełku. Jeśli przeprowadzasz się z rodziną, pakuj rzeczy tak, aby ubrania każdej osoby były oddzielnie, pamiętając o prawidłowym opisywaniu. 

Jak i w co spakować koszulki przy przeprowadzce?

 • Połóż koszulkę na łóżku lub stole. W myślach zaznacz linię na środku produktu i na środku szwu na ramieniu. Następnie pociągnij lewą ręką w miejscu, w którym linie się przecinają, a prawą ręką chwyć środek szwu, który znajduje się na ramieniu. Idealnie złożony T-shirt jest gotowy do umieszczenia w kartonie.
 • Ta sama sztuczka z ubraniami z rękawami: połóż produkt twarzą w dół, uprzednio zapinając wszystkie zamki i guziki. Wyprostuj krawędzie produktu i zawiń je do kołnierza, a rękawy pozostaw w pozycji pionowej. W myślach podziel ubranie na trzy równe części. Następnie złóż do wewnątrz dół, a następnie środek. Teraz odwróć koszulę prawą stroną do góry i podwiń rękawy.
 • Dżinsy oraz inne spodnie. Po wyjęciu z kieszeni zapomnianych artefaktów z przeszłości, złóż spodnie na pół wzdłuż, delikatnie wyprostuj dolną krawędź do góry. I znowu na pół. Stylowy, ekonomiczny, praktyczny sposób. 

Kartony to nieodzowny atrybut podczas pakowania ubrań przy przeprowadzce

Pudełka do szafy. Wiele osób nie tylko o nich wie, ale i używa podczas przeprowadzki. Kartonowe szafy są bardzo wygodne do transportu sukienek, garniturów, a nawet płaszczy. Po prostu wieszasz je na wieszaku jak w zwykłej szafie, aby rzeczy się nie stykały i po prostu nie brudziły, najpierw nałóż na nie pokrowce. Umieść buty w kartonach, nawet kilka par w jednym pudełku, dociskając je mocno do siebie.

Środki ostrożności: nie zostawiaj niczego w kieszeniach, a tym bardziej niczego tam nie chowaj. Odzież musi być czysta i sucha przed zapakowaniem. Możesz nawet umieścić w kartonach pachnące saszetki z ulubionym aromatem. Aby zachować kształt czapek, można między nimi położyć kartonowe przekładki. Kapelusze należy umieścić w oddzielnych pudełkach, aby uniknąć deformacji. Umieść akcesoria w osobnym pudełku: paski, szaliki i wszystko, co małe, co można łatwo zgubić. Ciężkie ubrania najlepiej układać na dnie pudeł, a lekkie układać na górze.

Dobra rada! Zostaw trochę rzeczy w szufladach komody. Powinny to być rzeczy lekkie – bielizna, skarpetki i T-shirty, można też schować spodnie dresowe, jeansy. Nasi pracownicy zabezpieczą szuflady przed wysunięciem wykorzystując do tego np. folię. Znakowanie kartonów i worków jest niezbędne. Na etykiecie napisz: sezon, rozmiar, typ (sukienki, kurtki, płaszcze przeciwdeszczowe, bielizna). Dodatkowe owinięcie folią stretch ochroni ubrania przed deszczem, jeśli pada w dniu przeprowadzki. Informacje nadal pozostaną dobrze czytelne, jeżeli napisy wykonasz markerem.