Sposoby na zaoszczędzenie przy przeprowadzce thumbnail

Sposoby na zaoszczędzenie przy przeprowadzce

Sposoby na zaoszczędzenie przy przeprowadzce. Wszystko już gotowe. Nowy dom lub mieszkanie czekają na zamknięcie za sobą drzwi i zaczęcie nowego etapu życia. Aby jednak wygodnie usiąść w fotelu i ubrać domowe kapcie, trzeba przetransportować cały swój dobytek z poprzedniego miejsca zamieszkania. Można kompleksowo skorzystać z usług firm transportowych, ale istnieją sposoby na zaoszczędzenie kilkuset złotych w domowym budżecie, wiedząc jak przeprowadzić się szybko i tanio.

O czym warto pamiętać w trakcie przeprowadzki? Jak przetransportować wszystkie przedmioty oszczędzając pieniądze i unikając stresu, chaosu oraz zmęczenia?

W czym pomaga dobrze zaplanowana przeprowadzka?

Na początku wszystko wydaje się łatwe. Spakowanie wszystkich rzeczy do kartonów, załadowanie ich, a potem „jakoś toPakowanie będzie”. Szybko jednak okazuje się, że rosnąca ilość przedmiotów przytłacza, zasoby pojemników się kończą, a ilość wykonywanych transportów pochłania spore pieniądze. Do przeprowadzki warto się przygotować. Dlaczego?

Dobrze zaplanowana przeprowadzka pomaga:

 •  uniknąć rozdrażnienia i zdenerwowania związanych z chaosem;
 •  pozbyć się obaw dotyczących przewozu przedmiotów delikatnych i wrażliwych;
 •  uniknąć zagubienia rzeczy cennych lub pamiątkowych;
 •  zaoszczędzić czas i pieniądze ograniczając niepotrzebne wydatki (na przykład związane z transportem);
 •  uniknąć zmęczenia lub kontuzji związanych z przenoszeniem ciężkich przedmiotów;
 •  chronić środowisko dzięki ograniczaniu ilości odpadów i wykorzystywaniu dostępnych surowców.

Przeprowadzka może być etapem, który wprowadzi wiele radości i ekscytacji, jeśli będzie dobrze zaplanowana. Chcąc przeżywać ten czas z entuzjazmem, warto skorzystać z kilku, sprawdzonych sposobów na sprawną i tanią zmianę miejsca zamieszkania.

Dom w kartonach

W trakcie przeprowadzki trzeba cały swój dobytek zmieścić w kartonach i pojemnikach. Wydaje się to proste, ale szybko okazuje się, że rosnąca ilość rzeczy do przewozu, jest ogromna. Do zmiany miejsca zamieszkania warto zatem przygotowywać się z dużym wyprzedzeniem, gromadząc odpowiednią ilość kartonów, a tym samym ograniczając liczbę wydatków. W jaki sposób?

Do transportu przedmiotów przydadzą się:

 •  pudełka po butach;
 •  kartony po zakupach (szczególnie AGD i RTV, ponieważ najczęściej są sporych gabarytów);
 •  plastikowe pojemniki;
 •  kosze na pranie.

Chcąc zaoszczędzić na przeprowadzce, warto sięgać po wszystkie, dostępne kartony i opakowania. Po co kupować gotowe pudła, skoro można skorzystać z tych, które są pod ręką? Nie mając odpowiedniej ilości pomocy w transporcie rzeczy, warto pytać znajomych i rodzinę. Każdy w swoich zasobach na pewno znajdzie opakowanie, które jest nie przydatne lub czeka na wyrzucenie. Można także pytać o pudła i kartony w lokalnych sklepach spożywczych, które zmuszone są do ich utylizacji.

Im mniej, tym oszczędniej

Przeprowadzka to dobry czas na remanent swoich domowych zasobów, który także może wpłynąć na oszczędność w domowych budżecie. Dlaczego? Im mniej rzeczy do przewiezienia, tym mniejsza ilość samych transportów, a tym samym więcej zaoszczędzonego paliwa i kosztów. Ma to szczególne znaczenie w przypadku, gdy odległość dwóch lokalizacji jest duża.

Dzięki przeprowadzce można nawet zarobić! W jaki sposób? Dzięki portalom aukcyjnym lub lokalnym ogłoszeniom można sprzedać rzeczy, które od dawna są nie używane lub po prostu nie będą pasowały do wystroju nowego mieszkania.

Dostępne zabezpieczenia

Chcąc zyskać spokój, dotyczący przewozu przedmiotów szczególnie wrażliwych i delikatnych, trzeba w odpowiedni sposób o nie zadbać. Wydaje się, że zakup streczu lub folii bąbelkowej są najbardziej profesjonalnym rozwiązaniem, które jednak może pochłonąć sporo pieniędzy.

Można zredukować wydatki, a zaoszczędzoną kwotę przeznaczyć na zakup drobnych akcesoriów do nowego mieszkania, wykorzystując własne, dostępne środki. Jakie? Przydatne w transporcie okazują się gazety, papier, ręczniki, prześcieradła lub ściereczki, czyli wszystko to, co znajduje się w domowych zasobach. Folia bąbelkowa mogła być natomiast zabezpieczeniem przesyłek, które dotychczas były odbierane przez kuriera, dlatego nie warto jej wyrzucać, ale gromadzić z myślą o przyszłej przeprowadzce.

Logistyka pakowania się

Można uniknąć stresu i chaosu związanych z rosnącą ilością przedmiotów, które trzeba przewieźć, jeśli racjonalnie podejdzie się do samego pakowania. Owszem, można załadować wszystkie przedmioty „na hurra”, ale takie rozwiązanie nie będzie ekonomiczne. Dlaczego? Właściwe i uporządkowane spakowanie wszystkich rzeczy wpływa na ograniczanie ilości zużywanych kartonów, a tym samym, samych przewozów. Można więc zaoszczędzić pieniądze na transporcie, jeśli wykorzysta się całą przestrzeń pojemników, używanych do przeprowadzki.

Warto pamiętać o sprawdzonych metodach:

 •  pakowanie próżniowe – odsysanie zbędnego powietrza z worków, zdecydowanie redukuje ilość zajmowanego miejsca;
 •  duże przedmioty nie wymagają pakowania w pudła – można je transportować „luźno”;
 •  rzetelne składanie ubrań jest zdecydowanie lepsze, niż ich „zrzucania”;
 •  do transportu warto wykorzystywać wszystkie, dostępne źródła – worki na śmieci, walizki, reklamówki lub koszyki.

Tania firma przewozowa

Można zaoszczędzić sporo pieniędzy w trakcie przeprowadzki, wybierając tanią firmę transportową. Dostępne oferty, które świadczą usługi na terenie kraju, pomagają w sprawnym i bezpiecznym przewożeniu całego dobytku z miejsca na miejsce. Profesjonalna usługa pomaga często nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale też i czas zdrowie. W jaki sposób? Usługi opierają się często na wnoszeniu i wynoszeniu sprzętów, z którymi gospodarze mogliby sobie sami nie poradzić.