Sposoby na pakowanie poszczególnych rzeczy do przeprowadzki

Sposoby na pakowanie poszczególnych rzeczy do przeprowadzki. Oczywistym jest, że w procesie przeprowadzania się bardzo ważne jest umiejętne przygotowanie poszczególnych przedmiotów do tego, by mogły zostać przewiezione. Musimy je spakować w sposób prawidłowy i rzeczywiście bezpieczny – taki, który pozwoli nam cieszyć się z nich w nowym miejscu w takiej samej ich formie, w jakiej znajdowały się dotychczas. Jak zatem zając się ich pakowaniem? Jakie są najlepsze sposoby na to, by spakować ubrania, książki, meble, ale i bardziej delikatne, niekoniecznie ogromne rzeczy? O tym wszystkim opowiemy w naszym dzisiejszym wpisie, skupiając się na rzeczach, które przewozi się zdecydowanie najczęściej.

Dlaczego przygotowanie rzeczy do przeprowadzki jest tak ważne?

Przygotowanie – a zatem po prostu pakowanie – rzeczy celem zmiany ich miejsca przebywania jest kluczowe w całym procesie przeprowadzki. Wynika to z faktu, że tylko dzięki odpowiedniemu ich zabezpieczeniu jesteśmy w stanie być pewni, że wszystko pójdzie po naszej myśli, a przedmioty dotrą w miejsce docelowe w nienaruszonym stanie. Przygotowanie rzeczy do przeprowadzki wymaga indywidualnego podejścia – każdy rodzaj przedmiotu, z jakim mamy styczność, musimy zapakować adekwatnie do materiału, z jakiego został wykonany i do jego tendencji do uszkadzania się. Jest to zatem nie tylko bardzo istotne, ale i trudne.

W jaki sposób spakować ubrania i książki?

Zarówno ubrania, jak i książki wydają się najłatwiejsze do spakowania i przewiezienia. Składa się na to ich stosunkowo niewielki gabaryt oraz poręczność. Tak naprawdę to w ich przypadku można jednak wpaść w największą pułapkę. Warto jednak zacząć od tego, że oba te rodzaje przedmiotów powinniśmy umieszczać w kartonach.

Książki są w większości niewielkie – to prawda. Potrafią jednak ważyć swoje, zwłaszcza w większych ilościach – choć zatem bardzo łatwo jest je ułożyć, problemem może być ich wygodne podniesienie. Koniecznie zadbajmy więc o to, by po bokach kartonu umiejscowić specjalne otwory, które posłużą nam później za uchwyty. Pamiętajmy też, że każda książka jest inna – nieuniknione jest więc powstawanie między nimi szczelin. Uzupełnijmy je folią bąbelkową. Jeżeli jej nie posiadamy, jej rolę mogą przejąć niemal dowolne tkaniny – ważne, aby były czyste i odpowiednio miękkie. Tylko wtedy nie zniszczą nam grzbietów. Książki zawsze pakujmy z dala od innych przedmiotów, zwłaszcza tych wykazujących zdolności brudzące. przeprowadzka pakowanie ubrań

Ubrania nie powinny trafiać do worków, a właśnie do kartonów, koniecznie poprawnie złożone. Dzięki temu nie pogniotą się i nie będziemy mieli z nimi więcej pracy. Pościel i inne wrażliwe tkaniny umieśćmy dodatkowo w workach próżniowych, a garnitury, żakiety i tego typu ubrania – w odpowiednich pokrowcach. Jako że ilość tych ostatnich nie jest zwykle ogromna, najlepiej będzie przewieźć je osobno.

Jak pakować meble?

Meble to rzecz zgoła odmienna i jedna z najtrudniejszych do spakowania. Niestety, w ich przypadku konieczny jest demontaż poszczególnych ich części – tak skrupulatny, jak to tylko możliwe. Wszystko musi bez problemu zmieścić się do auta, ale i przejść przez drzwi. Każdą z wykręconych części powinniśmy pakować osobno, z należytą starannością – najlepiej w tekturę i specjalne pianki, następnie owijając ją stretchem. Koniecznie zadbajmy o to, by odpowiednio ponumerować śrubki – ułatwi nam to późniejsze prace nad skręceniem takich mebli.

Warto wiedzieć: pakowanie mebli jest najtrudniejszym elementem przeprowadzki, a jednocześnie najbardziej wymagającym. Radzimy zastanowić się tutaj nad skorzystaniem z firmy pokroju Krasnal Przeprowadzki, która zrobi to profesjonalnie. Zwłaszcza, że zapewne będziemy musieli po nią sięgnąć do samego przewiezienia mebli (rzadko kiedy mieszczą się one do prywatnego auta).

Jak pakować szkło, porcelanę i inne tego typu przedmioty?

Szkło, porcelana i wszelkiego rodzaju kruche i najbardziej delikatne przedmioty wymagają najwięcej uwagi – najłatwiej jest je bowiem uszkodzić. Wymagane są tutaj kartony, które w całości powinniśmy pokryć folią bąbelkową – dla lepszej amortyzacji. Każdy, nawet najmniejszy element powinniśmy owijać folią, pianką lub papierem i dopiero potem uważnie umieścić w kartonie. Nie zapominajmy o wypełniaczach – rzeczy tak delikatne nie mogą się o siebie obijać.

Podsumowanie

Pakowanie rzeczy jest kluczowym elementem każdej przeprowadzki. Prawidłowo wykonane, pozwala uniknąć wielu nieprzyjemności i choć bywa kosztowne oraz czasochłonne, jest w stanie przynieść nam spokój i pozwolić cieszyć się przewiezionymi przedmiotami w nienagannym, zgodnym z pierwotnym stanie. Jeśli mimo porad nie wiemy, jak się do tego zabrać, ale też po prostu obawiamy się naszych zdolności manualnych, nie wahajmy się skorzystać z usług profesjonalistów. Firma Krasnal Przeprowadzki na przykład podchodzi do przeprowadzek w sposób absolutnie kompleksowy – jest w stanie zadbać o każdy ich etap. Od pakowania, przez przewiezienie, włącznie z wniesieniem i montażem w miejscu docelowym. Czasem lepiej jest zapłacić za profesjonalizm, aniżeli potem musieć znosić negatywne skutki zaniedbań. Niekoniecznie intencjonalnych, ale po prostu istniejących.