Sposoby na ograniczenie kosztów związanych z przeprowadzką thumbnail

Sposoby na ograniczenie kosztów związanych z przeprowadzką

Sposoby na ograniczenie kosztów związanych z przeprowadzką. Każdy doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak dużym wyzwaniem logistycznym potrafi być przeprowadzka. Niestety, wiąże się ona zwykle nie tylko z ogromnymi nakładami czasu (chociażby na spakowanie wszystkich rzeczy i zabezpieczenie ich przed ewentualnymi uszkodzeniami), ale i pieniędzy. Na związane z nią koszta składa się tyle czynników, że sami możemy nie zdawać sobie z nich sprawy zanim tak właściwie staniemy przed perspektywą ich poniesienia. Jak owe koszta zredukować do minimum? Jak wydać mniej, a jednocześnie przeprowadzić własną przeprowadzkę w sposób nie tylko tani, ale i szybki, sprawny oraz bezpieczny? Na tym właśnie skupimy się w naszym dzisiejszym wpisie.

Czy na przeprowadzce w ogóle warto oszczędzać?

Mówi się, że na świecie istnieją rzeczy, na których po prostu nie warto oszczędzać. Mogłoby się wydawać, że przeprowadzka jest jedną z nich – w końcu w jej trakcie przewozimy zwykle dorobek naszego życia, który w dodatku potrafi być bardzo cenny (nie tylko ze względów sentymentalnych). Tak naprawdę jednak jeśli istnieje sposób na to, aby zaoszczędzić na całym procesie, a jednocześnie nie stracić na jego bezpieczeństwie, dlaczego mielibyśmy z niego nie skorzystać? Jest to rozsądne – zwłaszcza, że zmieniając miejsce zamieszkania z pewnością będziemy mieli na co wydać zaoszczędzone pieniądze.

Ograniczenie kosztów związanych z przeprowadzką – 5 naszych sposobów

Sposobów na ograniczenie kosztów związanych z przeprowadzką jest całe mnóstwo – wiele z nich jednak wiąże się z wysiłkiem niewspółmiernym do płynących z nich oszczędności. Poniżej przedstawiamy pięć naszych, które na pewno działają i pozwalają oszczędzić nie tylko dużo czasu, ale i pieniędzy.

1. Przygotujmy przewożone przez nas przedmioty

Kluczem do sprawnego i szybkiego przewiezienia przedmiotów jest odpowiednie ich przygotowanie. Mowa tutaj o zniesieniu ich na parter, ale też pogrupowaniu ich w taki sposób, by wiedzieć, które z nich wymagają od nas szczególnej ostrożności przy przewożeniu. Przygotowanie tych przedmiotów oszczędzi nam sporo pieniędzy i czasu – jako że kierowcom zajmującym się przewożeniem zazwyczaj płaci się stawkę godzinową, ma to bardzo duże znaczenie.

2. Zabezpieczajmy przewożone przedmioty tanimi materiałami

Materiały służące zabezpieczaniu przewożonych przez nas rzeczy wcale nie muszą być najdroższe – ważne aby spełniały swoją podstawową funkcję, a zatem chroniły przed uszkodzeniami. Wybierzmy więc takie, na które jesteśmy sobie w stanie pozwolić, mając zawsze na uwadze fakt, że tuż po przeprowadzce w większości przypadków będziemy je musieli po prostu wyrzucić.przeprowadzka koszty

3. Korzystajmy z darmowych opakowań

Nie wszystkie materiały, które przeznaczymy do przeprowadzki muszą być płatne. Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, ile kartonów marnuje się w popularnych marketach sieciowych – wystarczy, że porozmawiamy z ich pracownikami, a otrzymamy je za darmo. Dla marketów będzie to korzystne, gdyż nie będą musiały ich wyrzucać. My za to skorzystamy z zupełnie bezpłatnych kartonów. Być może nie będą one najlepszej jakości i nowiutkie – z pewnością jednak spełnią swoje główne przeznaczenie.

4. Przewieźmy wszystko to, co możemy samodzielnie

Firmom transportowym najczęściej płacimy stawkę godzinową. Oszczędzimy, jeśli zmusimy je do jak najmniejszej ilości „kursów” – dlatego też przedmioty o niewielkim gabarycie postarajmy się przewieźć samodzielnie. Prawda, poświęcimy na to więcej czasu – w naszej kieszeni zostanie jednak nieco pieniędzy, które będziemy mogli przeznaczyć chociażby na wniesienie mebli czy innych przedmiotów o większym gabarycie.

5.. Sięgnijmy po pomoc profesjonalnej firmy

Jeżeli sięgniemy po ten sposób – według nas zdecydowanie najbardziej opłacalny, ale i wygodny – możemy zapomnieć o każdym z poprzednich. Firmy pokroju Krasnal Przeprowadzki usługi przeprowadzkowe świadczą w sposób kompleksowy, zajmując się absolutnie wszystkim, co jest konieczne do przewiezienia przedmiotów z punktu A do punktu B. Pozwalają zaoszczędzić wiele pieniędzy na całym procesie, gdyż zwykle:

  • same dostarczają materiały do pakowania – wszelkiego rodzaju folie, kartony i wiele innych;
  • przewożą wszystkie nasze przedmioty, niezależnie od gabarytów – nie musimy dodatkowo płacić chociażby za przewóz mebli, których samodzielne przewiezienie zwykle graniczy z cudem;
  • wnoszą wszystko do miejsca docelowego – nie musimy organizować dodatkowej pomocy na miejscu;
  • sprzątają po sobie – nie każdy zdaje sobie sprawę, ile odpadów powstaje w procesie przeprowadzania się. W przypadku korzystania z usług profesjonalistów, możemy o nich zapomnieć.

Podsumowanie

Przeprowadzka jest procesem, który tylko z pozoru wygląda na prosty – często sami nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele rzeczy posiadamy we własnym mieszkaniu, ani też z jakimi zabiegami logistycznymi wiąże się ich przewiezienie. Właśnie dlatego najbardziej poleca się sięgnięcie tutaj po usługi profesjonalistów. Firma Krasnal Przeprowadzki na przykład robi wszystko za nas, prowadząc do olbrzymich oszczędności. Nie tylko w pieniądzach, ale i w poświęconym temu wszystkiemu czasie.