Przygotuj dzieci do przeprowadzki thumbnail

Przygotuj dzieci do przeprowadzki

Przygotuj dzieci do przeprowadzki. Przeprowadzka nie jest niczym przyjemnym praktycznie dla żadnego z domowników, jednak niejednokrotnie jest ona konieczna. Ważne, żeby do procesu przeprowadzki podejść odpowiednio wcześniej. Same technikalia związane z przeprowadzką są banalne, więc ważne, aby przygotować do tego innych domowników. Osoby posiadające dzieci mają w tej sytuacji najgorsze możliwości, jednak wszystko da się obejść. Odpowiednim podejściem i wczesną reakcją możemy bardzo ułatwić sobie sam proces.

Przeprowadzki – jak sprawnie nimi zarządzać?

Przeprowadzki domów

Przeprowadzki domów

Przeprowadzka jest zadaniem stosunkowo prostym, jednak aby realizowane było bez większych problemów, należy je odpowiednio zaplanować. Planowanie przeprowadzki powinno odbyć się co najmniej kilka tygodni wcześniej przed właściwym dniem. Należy brać pod uwagę takie czynniki jak środek transportu opakowania na rzeczy oraz możliwość zrobienia tego za jednym razem. Środek transportu jest najważniejszym czynnikiem podczas przeprowadzki, ponieważ to on gwarantuje szybką realizację, oraz brak problemów związanych gnieżdżeniem się w małych samochodzie z toną rzeczy. 

Kiedy już ustalimy jaki środek transportu będzie najlepszy podczas przeprowadzki, powinniśmy brać pod uwagę również przeprowadzkę naszej rodziny. Sam transport małżonki lub męża oraz dzieci nie stanowi największego problemu. Istotny problem podczas przeprowadzki, jeżeli posiadamy dzieci, jest wytłumaczenie im, gdzie będą teraz mieszkać i jak będzie wyglądał cały proces. Przeprowadzka to wielka rzecz nie tylko dla dorosłych, ale również dla najmłodszych. Dzieci bardzo przeżywają zmianę otoczenia, niezależnie od rodziny to one najczęściej tracą przyjaciół i środowisko. Odpowiednie przeprowadzenie rozmowy z dziećmi jest kluczem do tego, aby sam proces przeprowadzki przebiegł bez problemu. 

Sama rozmowa i wytłumaczenie dzieciom jak ważna jest przeprowadzka i co dzięki temu będą miały. Taka rozmowa nie tylko pozwoli przeprowadzić samą przeprowadzkę bez problemów, ale również pozwoli uniknąć problemów po przeprowadzce. 

Przygotuj dzieci do przeprowadzki 

Odpowiednie przygotowanie dzieci do całego procesu przeprowadzki jest szalenie istotne. Dzieci bardzo często na przeprowadzce tracą najwięcej, dlatego prawdopodobnie również będą stwarzały największe problemy, aby tę przeprowadzkę odłożyć w czasie. Właśnie ze względu na mogące wystąpić problemy warto jest doprowadzić do sytuacji, w której dzieci pogodzą się z przeprowadzką w miarę możliwości wcześniej. Najlepiej poinformować dzieci z miesięcznym wyprzedzeniem dzięki temu będą miały okazję pożegnać się z przyjaciółmi i pogodzić się z myślą przeniesienia. 

Jeżeli odpowiednio przeprowadzimy rozmowę, nie tylko zaoszczędzimy wiele nerwów, ale również będziemy w stanie w nowym mieszkaniu zacząć wszystko bez zbędnych krzyków i płaczu. 

Kiedy najlepiej się przeprowadzić?

O ile sama przeprowadzka nie jest problemem, to najlepiej ja przeprowadzić w momencie, kiedy będzie to najkorzystniejsze. Korki, zamieszanie, niepotrzebnie wykorzystany urlop to jedne z efektów źle zaplanowanej  przeprowadzki. Aby przeprowadzka została zrobiona szybko i bezproblemowo należy koniecznie ustalić dogodny termin dotyczący właśnie tej przeprowadzki. Najlepiej, aby w proces przeprowadzki było zaangażowanych jak najmniej domowników, dlatego tez dobrze jest zorganizować ją w tygodniu. Jeżeli jest to możliwe, warto wziąć urlop w pracy w piątek tak, aby weekend można było poświęcić na układanie rzeczy i rozpakowywanie kartonów. 

Inną dobrą opcją jest możliwość przeprowadzenia przeprowadzki w weekend, jednak w przypadku dużych rodzin może wystąpić problem związany w dziećmi. Dlatego weekendowe przeprowadzki stanowią dużą rzadkość w przypadku osób z dużymi rodzinami. Jeżeli jednak zdecydujemy się na weekendową przeprowadzkę, przez względy służbowe to postarajmy się o możliwość opieki nad dziećmi przez rodzinę. 

Czas potrzebny na przeprowadzkę jest zależny od ilości rzeczy, jakie musimy przenieść. Warto jest dlatego zatrudnić firmę przeprowadzkową z dużym wozem, który pomieści przynajmniej połowę rzeczy. W takim wypadku likwidujemy nasz wysiłek włożony w znoszenie ich do auta oraz sam proces wnoszenia do nowego domu/mieszkania rzeczy. Proces transportu nie jest skomplikowany, jednak warto, żeby pakowaniem zajmowały się osoby związane z rodziną. 

Warto jest podczas procesu przeprowadzki również wziąć pod uwagę inne aspekty takie jak koszty związane z przeprowadzką. Jeżeli zależy nam na kosztach, przeprowadzka powinna być zrealizowana za pośrednictwem naszego własnego środka transportu po prostu w dłuższym czasie. 

Podsumowanie

Podczas przeprowadzki najważniejszym aspektem jest planowanie, które pozwoli nam zrealizować cały proces bez większych problemów. Planowanie nie jest najtrudniejszą czynnością, jednak konieczne jest planowanie żeby sam proces przebiegł bez problemu. Warto jest brać pod uwagę również takie czynniki jak rozmowa z najmłodszymi członkami rodziny oraz odpowiednio wcześnie poinformowanie rodziny i załatwienie transportu. Dzięki takiemu podejściu będziemy mogli zrealizować cały proces szybko.