Przeprowadzka a zwierzęta – porady

Przeprowadzka a zwierzęta porady

Przeprowadzka a zwierzęta porady. Przeprowadzka to duży stres dla wszystkich zaangażowanych w ten proces. Jest to szczególnie trudne dla zwierząt domowych, zwykle są zdenerwowane i źle tolerują podróż. Musisz wszystko zaplanować, zebrać i przygotować, pamiętaj o wielu drobiazgach. Jeśli zwierzę charakteryzuje się nadmierną aktywnością, niepokojem, nerwowością, pomyśl o środkach uspokajających zleconych przez weterynarza.

Przeprowadzka a zwierzęta porady

Przeprowadzka to ważne wydarzenie nie tylko w naszym życiu, ale także w życiu naszych ukochanych zwierząt. Często zmiana miejsca zamieszkania, długa i męcząca droga w niekomfortowych warunkach, nieznany teren stają się dla nich ogromnym stresem. Dlatego o wygodę i bezpieczeństwo przewożenia zwierząt należy zadbać z wyprzedzeniem. Niezbędnym pomocnikiem w tej sprawie jest firma Krasnal Przeprowadzki posiadająca duże doświadczenie w wykonywanie usług relokacji i chętnie służy swoim profesjonalnym doradztwem.

Przewóz kota, psa lub innego zwierzęcia powinien spełniać następujące warunki:

  • Odwiedź weterynarza. Należy to zrobić co najmniej miesiąc przed przeprowadzką w celu przygotowania karty szczepień i konsultacji na temat środków uspokajających.
  • Innym zaleceniem jest zaktualizowanie mikroczipa Twojego zwierzaka o nowy adres. Jeśli zwierzę zgubi się w nowym miejscu, musisz upewnić się, że ludzie mogą pomóc go odnaleźć. 
  • Ogranicz karmienie. Przestań karmić zwierzaka 10 godzin przed przeprowadzką, ogranicz picie 2 godziny przed przeprowadzką. Podczas długich podróży musi być dostępna woda i sucha karma.
  • Nie zapomnij o transporterze na zwierzę. W specjalnej torbie trzymaj lekarstwa, żywność, zapas wody, szufelkę do zbierania ekskrementów.
  • Po przyjeździe pozwól zwierzakowi chodzić i powąchać, jednocześnie zamykając drzwi, aby nie uciekł. Wyprowadzaj psa na smyczy nawet przez kilka tygodni.

Jak kot może przetrwać przeprowadzkę?

Koty są bardzo wrażliwe na zmiany z ich znajomego środowiska, ale tylko kilka wskazówek eksperta sprawi, że ich transport będzie bezbolesny:

  • Kup dozownik o zapachu odpowiednim do feromonów policzkowych kota i nałóż go na transporter i obrożę kota. Zapachy są bardzo ważne dla kota, wcześniej przynieś rzeczy ze starego do nowego domu, w tym kuwetę, drapak, zabawki.
  • Chroń swojego zwierzaka przed chaosem i hałasem. Zminimalizuj negatywny wpływ na kota nowych zapachów i dźwięków: możesz pozostawić go w łazience (nie zapomnij położyć jedzenia, kuwety i posłania).
  • Utwórz bezpieczną strefę. W nowym miejscu otocz swojego zwierzaka znajomymi rzeczami w małym pokoju i zostaw lekko uchylone drzwi, aby mógł zbadać teren.
  • Dla kota wszystkie nowe pudełka mogą stać się schronieniem przed i po przeprowadzce. Pamiętaj, aby śledzić, gdzie się znajduje, aby przypadkowo nie trafił do pudełka, w którym nie powinno go znajdować. Jest to szczególnie ważne, jeśli w przeprowadzce pomagają osoby, które nie wiedzą o kocie.

Przeprowadzka psa do nowego mieszkania

Istnieje kilka prostych kroków, które możesz wykonać, aby pomóc swojemu psu dostosować się:

  • Nie zmieniaj codziennej rutyny (karmienia, chodzenia na spacer, zabawy), wszystkie zwykłe rzeczy zwierzaka powinny znajdować się w nowym miejscu.
  • Jeśli chodzi o chodzenie na spacer: w pierwszych tygodniach chodź tą samą trasą bez zmian.
  • Wyeliminuj momenty nadmiernego pobudzenia przed przeprowadzką i po (7-10 dniach) – bieganie, zabawa piłką itp.
  • Zapewnij swojemu zwierzakowi zabawki lub smakołyki do skubania, lizania lub żucia. Pomoże to psu radzić sobie ze stresem.
  • Nie zapomnij zamknąć drzwi wejściowych przez pierwsze tygodnie, w przeciwnym razie pies może uciec. 

Przeprowadzka z innymi zwierzętami

W zależności od rodzaju zwierzaka konieczne będą inne zalecenia:

  • Papugi. Umieść w kartonowym pudełku z otworami na krótko przed przeprowadzką.
  • Świnki morskie. Kup specjalny transporter, w żadnym wypadku nie przewoź zwierzęcia improwizowanymi środkami.
  • Ryba. Ryby i akwarium transportować osobno, po przygotowaniu odpowiedniej ilości wody.

Radzenie sobie ze stresem Twojego zwierzaka podczas przeprowadzki

Zwierzęta są zakładnikami swoich przyzwyczajeń i bardzo trudno jest doświadczyć zmiany w domu lub składzie rodziny. Nawet jeśli otoczenie i ludzie wokół Ciebie się zmieniają, staraj się zachować codzienną rutynę swojego zwierzaka w zakresie jedzenia, zabawy i spania. Nie możesz zamknąć psa na cały dzień w obcym pokoju i pozwolić kociakowi wędrować, podczas gdy po domu kręcą się osoby do przeprowadzki lub krewni.

Na kilka dni przed przeprowadzką umieść w pokoju transporter lub klatkę, w której zamierzasz przewozić zwierzę. Daj mu możliwość zapoznania się z nową rzeczą, przyzwyczajenia się do niej, zrozumienia, że jest bezpieczna. Wtedy nie będziesz mieć sytuacji, w której zwierzak po prostu nie będzie chciał wchodzić do transportera.

Po przybyciu do nowego domu, pierwszą rzeczą do zrobienia jest sprawdzenie go pod kątem odosobnionych i niedostępnych zakątków. Zmartwiony zwierzak może się w takim miejscu schować i bardzo trudno będzie go stamtąd wydostać. Następnie otwórz transporter i pozwól zwierzęciu z niego wyjść, aby zbadać nowe miejsce, gdy będzie gotowe. Uważnie obserwuj jego zachowanie. Jeśli znalazł dla siebie bezpieczne i ustronne miejsce, postaw tam miski z jedzeniem. Nie martw się, jeśli za pierwszym razem zwierzak nie będzie chciał jeść i pić. Uczucie głodu z czasem przezwycięży stres i zmusi go do jedzenia.

Chcesz zorganizować przeprowadzkę tak, aby wszyscy członkowie rodziny, w tym zwierzęta, pozostali w komfortowym stanie? Rozważ pozostawienie większości kłopotów profesjonalnym przeprowadzkom. Specjaliści firmy Krasnal Przeprowadzki chętnie służą pomocą. Starannie pakują, nawet delikatne przedmioty, takie jak miski dla kota czy zabawki. Zdemontują meble, przygotują sprzęt do transportu. A w nowym domu postawią wszystko na swoim miejscu, domek dla kota lub drapak też. W razie potrzeby pomogą Ci nawet zapakować i rozpakować rzeczy. Bez obaw i zmartwień, wystarczy monitorować stan pupila i wybrać najlepsze miejsce na jego legowisko. A przeprowadzka zwierzęcia do nowego domu będzie łatwa i bezbolesna.