Porady dotyczące przewozu dużych rzeczy

Porady dotyczące przewozu dużych rzeczy

Porady dotyczące przewozu dużych rzeczy. Właściwe i wysokiej jakości opakowanie gwarantuje bezpieczeństwo rzeczy podczas przeprowadzki. Aby usługa przebiegła bezproblemowo i nawet duże gabaryty dotarły bez zadrapania, warto skorzystać z pomocy firmy przeprowadzkowej HPH GROUP Krasnal. To kompleksowe wsparcie ponieważ można zlecić nie tylko wyniesienie rzeczy oraz ich transport w miejsce docelowe ale również pomoc w pakowaniu.

Jak przygotować rzeczy do przewozu podczas przeprowadzki? 

Drobne przedmioty osobiste są najczęściej pakowane we własnym zakresie. Należy zwrócić szczególną uwagę na przedmioty, takie jak naczynia i wyposażenie domu. Do ich pakowania potrzebny będzie: papier pakowy lub folia bąbelkowa, karton i folia stretch. Takie artykuły może dostarczyć firma przeprowadzkowa, która wykorzysta je do spakowania rzeczy osobistych lub przekaże zleceniodawcy. Ważne! Pakując swoje rzeczy osobiste, ponumeruj pudła i zanotuj, co i gdzie wkładasz. Pomoże Ci to szybko znaleźć, konkretną rzecz.

Do przeprowadzki nie trzeba demontować wszystkich mebli. Jeśli mebel jest solidny, mocny i mieści się w otworze drzwiowym, to można go zapakować w stanie zmontowanym. Jeżeli jednak konieczny będzie demontaż konkretnych mebli pomogą w tym profesjonalni monterzy z firmy przeprowadzkowej Krasnal.

Minimalne opakowanie mebli i wyposażenia AGD to kilka warstw folii stretch, co pomaga uniknąć nawet drobnego zadrapania i zabrudzenia. Ponadto ochroni przedmioty przed warunkami drogowymi i atmosferycznymi, a co najważniejsze przed mechanicznymi. Najlepszym sposobem wykorzystywanym do pakowania dużych rzeczy jest technologia trójwarstwowa, w związku z tym przedmiot owijany jest folią bąbelkową, a następnie okładany grubym kartonem.

Porady dotyczące przewozu dużych rzeczy 

Doświadczeni specjaliści z firmy przeprowadzkowej rozmontują meble, a następnie zmontują je na miejscu. Przy transporcie dużych rzeczy (np. pianino, duże rzeźby) stosują indywidualne podejście. Tworzą również indywidualne opakowania, które wykluczają uszkodzenia w transporcie. Oczywiście dla pełnego bezpieczeństwa transportu pakują cenne rzeczy w specjalne pudła z wielowarstwowej mocnej tektury. Następnie układają na paletach i dodatkowo owijają folią stretch. Aby upewnić się, że rzeczy osobiste nie zostaną zgubione podczas transportu, każde pudełko jest oznaczane przed wysyłką, sporządzana jest pełna lista przewożonych przedmiotów.

Właściwa organizacja przewozu dużych rzeczy – meble

Przygotowanie mebli do przewozu, czyli demontaż. Po rozłożeniu wszystkiego należy starannie zapakować w folię stretch. Sposób załadunku mebli do samochodu zależy od różnych jego typów. Meble mogą być szafkowe, modułowe, tapicerowane, a nawet antyczne. Dla każdego rodzaju mebli określone są zasady załadunku i własne cechy transportowe. Specjaliści używają miękkiej tektury falistej lub pianki do ochrony twardej powierzchni.

Duże meble zabezpieczane są folią oraz specjalnym kocem. Ponadto wszystkie ruchome części są wyjmowane i dodatkowo owijane. Każdy duży mebel po załadowaniu do pojazdu jest przymocowany pasami transportowymi. Mowa tutaj o witrynach, komodach, kanapach, dużych zegarach itp. Duże zastosowanie ma tutaj: folia stretch, tektura, taśmy samoprzylepne, folia bąbelkowa. 

Zasady transportu lodówek

Przewóz dużych rzeczy takich jak lodówka wymaga starannego procesu:

  • Pozycja w celu oceny ryzyka uszkodzenia jest pionowa. Nie zaleca się pozycji leżącej.
  • Załadunek i rozładunek – niedopuszczalne jest chwytanie sprzętu za uchwyty, drzwi, istnieje duże ryzyko rozerwania części.
  • Sprężarka – ciasne mocowanie za pomoc specjalnych śrub.

Głównym zadaniem podczas przewożenia lodówki jest zapobieganie upadkowi urządzenia, wystąpienia silnych wibracji, narażenia na działanie  wysokiej temperatury.

Jak przygotować lodówkę do przeprowadzki?

  • Rozmrażanie i suszenie – lepiej zrobić to dzień przed przeprowadzką, aby nie było wilgoci na powierzchniach lub elementach.
  • Demontaż części konstrukcyjnych – wyjmij półki, szuflady, szklane ścianki. Zapakuj je osobno, owiń papierem, sklej taśmą.
  • Sprężarka – potrzebna jest konstrukcja śrub mocujących, która zapewnia unieruchomienie silnika. Jeśli ich nie ma, wystarczy karton, pianka poliuretanowa.
  • Drzwi – szczelnie zamknięte, dokręcić liną, taśmą montażową, paskami mocującymi.

Transport należy przeprowadzać w pozycji pionowej, ale w razie potrzeby można lekko przechylić lub położyć lodówkę na boku (po stronie, w której zawiasy drzwi znajdują się u góry). Podczas transportu lodówki w pozycji leżącej lub półleżącej rura sprężarki musi znajdować się na górze.

Jak prawidłowo transportować pianino?

Pianino jest dużym instrumentem muzycznym: średnia waga zewnętrzna pianina sięga 120-150 kg, a waga fortepianu koncertowego może osiągnąć 500 kg. Jak przetransportować pianino, aby ocalić mechanizm, to trudne pytanie dla właścicieli. Prostym sposobem jest zamówienie usługi transportowej w firmie przeprowadzkowej Krasnal. Przed transportem pianina zostanie ono przygotowane np. poprzez zapakowanie w karton transportowy, minimalizuje to ryzyko na trasie, podczas załadunku. Dokładne zabezpieczenie pianina wykonywane jest za pomocą koców transportowych, kartonów, grubszej folii bąbelkowej, pozwoli to stworzyć integralność obudowy. Powstałą osłonę można dodatkowo owinąć taśmą.

Przeniesienie instrumentu muzycznego bez pomocy doświadczonego pracownika to trudne i ryzykowne zadanie. Usługa transportu pianina to podstawienie odpowiedniego pojazdu, zapewnienie specjalnego wózka, na którym ustawia się pianino. Gdy instrument znajdzie się na powierzchni, łatwo wsuń je na pojazd, unikając szarpnięć. W samochodzie pianino zabezpieczane jest pasami. Każda przeprowadzka jest inna, a potrzebne materiały i usługi będą w dużej mierze zależeć od rodzaju posiadanego pianina, a także miejsca, w którym będzie przenoszone. Najlepiej skontaktować się z profesjonalną firmą przeprowadzkową Krasnal aby uzyskać bezpieczny transport pianina.