Pakowanie szkła – jak zrobić to dobrze?

Pakowanie szkła - jak zrobić to dobrze?

Pakowanie szkła – jak zrobić to dobrze? Przeprowadzka sama w sobie jest trudnym procesem. Dość kłopotliwy biznes – transport szkła, luster, naczyń. Istnieje kilka pomocnych wskazówek, które pomogą bezpiecznie transportować swoje produkty szklane. Wiedząc, jak spakować naczynia podczas przeprowadzki, sam właściciel może zabezpieczyć swoją własność przed uszkodzeniem i całkowitą utratą. Może również skorzystać z pomocy naszej firmy przeprowadzkowej, nasi pracownicy mają świadomość, że delikatne, drogie, wartościowe rzeczy nie przetrwają testów wstrząsów, silnych wibracji, upadków z tyłu auta.

Jak przygotować delikatne rzeczy do przeprowadzki?

Trzeba wcześniej kupić pudełka, poznać zasady umieszczania pojemników w samochodzie. Najważniejsze jest znalezienie firmy świadczącej usługi transportu drogowego. Zajmujemy się świadczeniem usług przeprowadzkowych, na które składa się nie tylko przewiezienie mienia klienta, ale również pomoc w pakowaniu rzeczy osobistych, sprzętu AGD, RTV, sprzętu muzycznego oraz innych wielkogabarytowych przedmiotów.  Dobrze zaplanowana i przeprowadzona logistyka uchroni od wielu problemów, przejmie odpowiedzialność za bezpieczeństwo ładunku i zapewni doświadczonych ładowaczy. Pakowanie szkła – jak zrobić to dobrze? Jeśli nasza firma będzie zajmowała się pakowaniem, żaden szklany przedmiot nie ulegnie uszczerbkowi?

Dla ochrony rzeczy wykonanych ze szkła są niezbędne:

  • Różne kartony oraz tektura falista
  • Materiał, który posłuży do wypełnienia pustych miejsc między konkretnymi rzeczami a ściankami kartonu
  • Folia bąbelkowa, która bardzo dobrze służy do owijania przedmiotów
  • Taśma klejąca pozwala na skuteczne mocowanie różnych opakowań
  • Nóż biurowy
  • Profil ochronny do szkła wykonany ze spienionego polietylenu, który zapobiega odpryskiwaniu narożników delikatnego ładunku. Profil ten jest najbardziej ekonomicznym i najprostszym rozwiązaniem dla opakowań szklanych.

Przebieg przygotowania do transportu kruchych przedmiotów

Czyli – pakowanie szkła – jak zrobić to dobrze i dowieźć wszystko w stanie nienaruszonym? Do spakowania szklanek, drzwiczek od szafek czy też ramek z ukochanymi zdjęciami, trzeba użyć tektury pociętej na mniejsze elementy. Kładziemy szkło na folii bąbelkowej, przykrywamy tekturą, owijamy folią, może być w jednej warstwie lub w kilku warstwach. Wszystko zaklejamy taśmą. Następnie pakowane wyroby szklane owijamy tekturą falistą i okręcamy taśmą. Falistą tekturę wyginamy po bokach, a także mocujemy taśmą. Następnie należy owinąć wytrzymałą folią stretch, nawet w kilku warstwach. Dopiero takie przygotowanie szkła do transportu daje pewność jego nie uszkodzenia.

Ochrana dużych, ale delikatnych przedmiotówPakowanie szkła - jak zrobić to dobrze?

Jeśli ktoś potrzebuje przewieźć duże szklane elementy takie jak okna z podwójnymi szybami naprawdę warto zamówić profesjonalistów. Nasza firma przeprowadzkowa wykona taką usługę bezpiecznie i w zrównoważonej cenie. Mamy specjalne wyposażone samochody i odpowiednie urządzenia zabezpieczające. Zatrudniamy kierowców z doświadczeniem, którzy potrafią bezpiecznie przewieźć okna do miejsca docelowego.

Ważne! Przed zapakowaniem szklanych elementów meblowych, trzeba wymontować wszystkie okucia. Zestawy okuć umieszczamy w osobnych pudełkach lub torbach i opisujemy ich zawartość.Trzeba zwrócić szczególną uwagę na rogi. Małe szklane przedmioty można pakować owijając je grubym materiałem i układając w pudła z ubraniami lub kocami. Lustra trzeba transportować kładąc je na krawędzi, aby ich nie uszkodzić. Aby lustro nie uległo zniszczeniu  podczas transportu, najlepszym rozwiązaniem, jest jego umieszczenie w pojeździe między materacem a łóżkiem. Ponadto nasi pracownicy używają pasów mocujących.

Kolejność przygotowywania wyrobów szklanych do przeprowadzki

Do pakowania szkła najlepiej używać pudełek kartonowych. Naczynia są sortowane według wielkości. Pomiędzy produktami szklanymi umieszcza się arkusze grubego papieru lub folii bąbelkowej. Kiedy szklany serwis jest zapakowany, w tym przypadku talerze i spodki umieszcza się w pudełku. Dla bezpieczeństwa należy je także przełożyć kawałkami tektury, pozwoli to oddzielić od siebie naczynia o różnych rozmiarach. Puste przestrzenie w kartonie wypełnia się papierem lub gumą piankową. Na spodzie i na górze pudełka powinien znaleźć się dodatkowy arkusz tektury. Taki karton należy dokładnie zabezpieczyć taśmą klejącą i dobrze oznakować jego górną część.

Jak zapakować kieliszki, które często są bardzo kruche. Jeżeli ktoś posiada oryginalne opakowanie, najlepiej jest je tam pozostawić. W przeciwnym wypadku będą wymagały dobrego zabezpieczenia, każdy kieliszek musi być oddzielnie zapakowany w papier lub folię bąbelkową Tak spakowane należy włożyć do kartonu i jeszcze dodatkowo obłożyć innym materiałem, każdą warstwę trzeba przełożyć tekturą.

Dlaczego nie trzeba martwić się przeprowadzką z naszą firmą? Nasi pracownicy mają nie tylko duże doświadczenie, ale także różne środki techniczne. Sprzęt, a także profesjonalizm gwarantują wysoką szybkość realizacji usługi. Ponieważ każdy ze specjalistów rozumie stopień swojej odpowiedzialności za bezpieczeństwo ładunku, klienci mogą być pewni, że ich mienie będzie traktowane z należytą starannością i dokładnością.