O czym należy pamiętać przy przeprowadzce firmy? thumbnail

O czym należy pamiętać przy przeprowadzce firmy?

O czym należy pamiętać przy przeprowadzce firmy? Przeprowadzka firmy zazwyczaj stanowi zdecydowanie większe wyzwanie dla jej właścicieli, niż zmiana miejsca zamieszkania. Oczywiście wiele zależy od tego, jak dużą mamy firmę, jaka to branża, jak daleko taka przeprowadzka ma się odbyć. Jedno jest pewne – należy podejść do niej w pełni profesjonalnie, z odpowiednim wyprzedzeniem i przede wszystkim planem działania, aby w konsekwencji osiągnąć efekt, na jakim tylko mogłoby nam zależeć.

Siedziba firmy

Kiedy zakładamy własną firmę, jednym z kluczowych elementów jest jej siedziba. Miejsce to jest szczególnie ważne, gdyż od niego w dużej mierze może zależeć sukces firmy. Małe biuro wymaga wynajęcia lub zakupu niewielkiego lokalu, ale ogromna firma produkcyjna czy magazynowa potrzebuje wielkich hal i ogromnej przestrzeni. Ważna jest lokalizacja, dogodny dojazd, odpowiednie warunki, by dany rodzaj pracy móc wykonywać. Wszystko wszystkim, jednak z biegiem czasu okazuje się, że firma się rozrasta i potrzebuje większej przestrzeni, że dane miejsce nie ma jednak dobrej lokalizacji lub konkretna przestrzeń jest problematyczna dla samych dostawców towarów. W takich przypadkach przeprowadzka firmy stanowi nieuniknioną rzecz, do której należy przygotować się z należytą starannością i zaangażowaniem, aby efekt finalny był takim, jakiego tylko byśmy mogli oczekiwać.

Zmieniając miejsce prowadzenia działalności, jednym z kluczowych elementów jest zmiana miejsca prowadzenia firmy. Zakładając je, wypełniamy wniosek CEIDG – 1. Jeśli dane ulegną zmianie, należy w terminie 7 dni podać nowy adres. Co ważne, należy zobaczyć, czy nowe miejsce nie jest równoznaczne ze zmianą organów, gdzie odprowadzamy podatki. Co więcej, niezwykle ważnym elementem jest także i to, aby zmienić dane adresowe na stronie, tak, aby klient wiedział, gdzie taka firma się znajduje i aby przez przypadek nie trafił pod stary adres, bo może to znacząco obniżyć prestiż danej firmy i jej podejście do klienta. 

Wybór odpowiedniej firmy przeprowadzkowe

Jednym z kluczowych elementów, które są niezwykle istotne stanowi wybór firmy przeprowadzkowej, która pomoże nam zorganizować i odpowiednio całą przeprowadzkę przeprowadzić. Jeśli zostanie ona źle zorganizowana i zaplanowana, może doprowadzić do poważnych w skutkach konsekwencji. Niewywiązanie się z terminów z klientami, niewykonanie odpowiedniej pracy, ,,wyciek: dokumentów z firmy czy uszkodzenie mienia. Potencjalnych problemów może być naprawdę bardzo dużo, dlatego też warto odpowiednio do całości działań podejść, aby móc uzyskać zamierzony efekt. 

Planowanie kluczem do sukcesu

Niezwykle ważne jest przede wszystkim planowanie. Im lepiej wszystko zaplanujemy z głową, tym lepszy będzie to miało finał. Należy więc rozpisać, kiedy i które części firmy przewieźć w pierwszej kolejności, co można wyrzucić, czego się pozbyć. Dzięki przeprowadzce wiele firm jest w stanie przeprowadzić prawdziwy porządek, by w nowym miejscu mieć przy sobie wszystko, co okaże się być niezbędne. Istotne jest to, aby posegregować wszystko dokładnie, oznaczyć wszelkie kartony, poukładać rzeczy w odpowiednich tematykach. Nie sztuką jest bowiem spakować całość do jednego worka, ale sztuką jest zrobić wszystko, by samo rozpakowywanie nie stanowiło jeszcze większego problemu, niż samo pakowanie. Z pomocą firmy przeprowadzkowej można liczyć na fachowe wsparcie, pomoc, odpowiednie produkty do transportu rzeczy, a do tego taki transport, by każdy kurs pozwolił zabrać na pokład jak najwięcej rzeczy. Wiadomo, iż inna flota samochodowa będzie potrzebna do przewożenia dokumentów i kilku mebli z biura, inna z kolei wtedy, gdy chcemy przetransportować maszyny produkcyjne, regały i zalegające tam towary. 

Zabezpieczenie mienia

Bardzo ważną rzeczą jest zabezpieczenie mienia. Wszelkie więc przedmioty, meble, a także i dokumenty należy odpowiednio zabezpieczyć, tak, aby w trakcie transportu nie doszło do ich uszkodzenia, zniszczenia czy zagubienia. Wybierając firmę przeprowadzkową, ta zazwyczaj posiada niezbędne materiały do pakowania i do zabezpieczenia materiałów. Mogą to być plastikowe pojemniki na dokumenty czy cenne przedmioty, a także  solidne i mocne kartony w odpowiednich rozmiarach. Im lepiej wszystko zostanie zabezpieczone, tym większa pewność, że w nowym miejscu będzie dalej spełniało swoje zadania tak, jak powinno. I na koniec bardzo ważny element – wiele firm posiada ubezpieczenie na wypadek różnego rodzaju sytuacji losowych. Zatrudniając taką firmę, warto i ten aspekt mieć na uwadze, bowiem dzięki temu możemy w razie konkretnego zdarzenia uzyskać odpowiednie ubezpieczenie, a firma nie będzie poniesiona do odpowiedzialności za wyrządzoną szkodę.

Jedno jest pewne – przeprowadzka firmy nie jest zadaniem łatwym i pomoc osób w tym się specjalizujących może okazać się kluczem do sukcesu. W takim przypadku odpowiedni plan to rzecz najważniejsza, tak, aby firma mogła się przenosić, ale jednocześnie nie zatrzymywać przy tym swoich działań w pracy, będąc stale dostępnym dla klientów.