Jak zapakować szkło do przeprowadzki?

Jak zapakować szkło do przeprowadzki?

Jak zapakować szkło do przeprowadzki? Zanim zmienimy miejsce zamieszkania bądź siedzibę firmy, czeka nas sporo obowiązków związanych z przeprowadzką. Jednym z nich jest odpowiednie zabezpieczenie rzeczy prywatnych, sprzętu elektronicznego czy szkła. Najczęściej to właśnie prawidłowe zabezpieczenie szkła oraz porcelany budzi najwięcej wątpliwości wśród klientów firm przeprowadzkowych. Jak je opakować, aby podczas transportu i wnoszenia do pomieszczenia nie uległy zniszczeniu?

Proste triki, dzięki którym zabezpieczymy szkło podczas przeprowadzki

Już na kilka tygodni przed planowaną przeprowadzką powinniśmy zacząć zbierać różnego rodzaju papier bądź gazety. To tanie materiały, które znajdują się w niemal każdym domu, a które często niepotrzebnie trafiają do kosza na śmieci. W czasie przeprowadzki sprawdzą się natomiast idealnie. Wystarczy opakowań w nie szkło, aby uczynić pierwszy krok do odpowiedniego zabezpieczenia materiału. Czasami zdarza się, że nie zdążymy zebrać wystarczających ilości papieru, zwłaszcza jeśli przeprowadzkę zaplanowaliśmy w krótkim czasie. Pamiętajmy, że materiały do zabezpieczenia szkła możemy zakupić w profesjonalnych firmach przeprowadzkowych bądź po prostu, udając się na przykład od sklepu papierniczego. Papier do pakowania możemy też znaleźć w sklepach internetowych, jednak te zazwyczaj prowadzą sprzedaż hurtową. W takim przypadku z ich oferty mogą skorzystać wyłącznie firmy, a nie osoby prywatne.

Folia bąbelkowa – dlaczego warto się w nią wyposażyć?

Każdy, kto chciałby odpowiednio zabezpieczyć szkło do przeprowadzki, powinien wyposażyć się w spore ilości folii bąbelkowej. Pełni ona rolę amortyzatora, dlatego wypełniamy nią przede wszystkim dno kartonu, w którym umieścimy szklane przedmioty. Z drugiej strony, powinniśmy także ułożyć warstwę folii bąbelkowej pomiędzy poszczególnymi przedmiotami. Pamiętajmy, że podczas przeprowadzki mogą one stykać się o siebie, co w niektórych przypadkach może prowadzić do powstania rys bądź pęknięć. Co istotne, folia bąbelkowa jest – podobnie jak papier – bardzo tanim materiałem. Kupimy ją przede wszystkim w firmach przeprowadzkowych. Folia bąbelkowa może nam posłużyć wielokrotnie, gdyż najczęściej nie ulega ona uszkodzeniu. Jest to ważne w przypadku osób, które planują przeprowadzkę w kilku etapach, jednocześnie chcąc nieco zaoszczędzić.

W co zapakować szklane przedmioty?

Szklane przedmioty powinniśmy przewozić tylko i wyłącznie w specjalistycznych kartonach. Najlepiej, jeśli wykonane one będą z pięciowarstwowej tektury, która podczas transportu nie ulegnie uszkodzeniu. W przypadku bardzo wrażliwych przedmiotów panuje zasada podwójnego pakowania. Oznacza to, że w pierwszej kolejności pakujemy rzeczy do jednego pudełka, a następnie przygotowane już pudełko wkładamy do niego większego. W tym przypadku powstanie tak zwana pusta przestrzeń, którą powinniśmy wypełnić kocami, ubraniami czy innego typu materiałami. Niektórzy sięgają ponownie po folię bąbelkową, jednak jest to nieco droższe rozwiązanie, gdyż musimy wtedy zakupić większe jej ilości. Optymalnym rozwiązaniem będzie więc wykorzystanie starych ubrań bądź innych, niepotrzebnych nam już rzeczy, których w razie ewentualnego zniszczenia nie będzie nam szkoda wyrzucić.

Jak opisać kartony ze szklanymi przedmiotami?

Osoby planujące przeprowadzkę bardzo często zastanawiają się, czy karty ze szkłem trzeba w jakiś specjalny sposób opisywać? Otóż w tym przypadku nie stosujemy żadnych dodatkowych oznaczeń, jak tyko „góra” i „dół”. Z drugiej strony, powinniśmy oznaczyć karton, podpisując go jako „szkło”. Nie jest to konieczne tylko w przypadku, gdy używamy specjalistycznych kartonów z odpowiednimi znaczkami. Pamiętajmy, aby opisać kartony bez względu na to, czy przeprowadzamy się na własną rękę, czy też korzystamy z pomocy firmy przeprowadzkowej. Wielu z nas wydaje się, że będziemy w stanie rozpoznać karton, do którego włożyliśmy szkło, jednak wbrew pozorom nie jest to takie proste, zwłaszcza jeśli mamy do przewiezienia naprawdę dużą ilość rzeczy.

Pakowanie przedmiotów szklanych – samodzielnie czy z pomocą specjalistów?

Coraz więcej osób decyduje się korzystać z pomocy firmy przeprowadzkowej, planując zmianę miejsca zamieszkania bądź siedzibę firmy. Niemniej jednak pozostaje pytanie, czy zlecić firmie przeprowadzkowej jedynie transport, czy też pakowanie rzeczy, zwłaszcza wrażliwych, takich jak szkło? Na ogół odpowiednie zapakowanie rzeczy nie stanowi większego problemu, zwłaszcza jeśli w tej materii jakieś doświadczenie. Tymczasem w przypadku, gdy zależy nam na czasie, a także chcemy mieć pewność, że szkło zostało właściwie zabezpieczone, możemy zlecić to zadanie firmie przeprowadzkowej. Obecnie większość przedsiębiorstw ma tego typu usługę w swojej ofercie. Wcześniej musimy jednak ustalić wszelkie szczegóły, zwłaszcza że samo zapakowanie rzeczy może zająć naprawdę sporo czasu. Przeprowadzkę warto więc zaplanować z odpowiednim wyprzedzeniem, zwłaszcza jeśli wiemy, że będziemy zmieniać miejsce zamieszkania, siedzibę biura czy miejsce prowadzenia działalności.