Jak wybrać rzetelną firmę do przeprowadzki? thumbnail

Jak wybrać rzetelną firmę do przeprowadzki?

Jak wybrać rzetelną firmę do przeprowadzki? W życiu każdego z nas w końcu przychodzi moment, w którym decydujemy się na przeprowadzkę – jej powodem może być czy to chęć zamieszkania na wynajmie i po prostu z dala od rodziców, czy też – w późniejszym etapie życia – żądza zamieszkania we w pełni własnym domu czy mieszkaniu. Często powoduje nami również znalezienie pracy w zgoła odrębnej lokalizacji (na przykład w innym mieście) czy też po prostu chęć dokonania zmian i uporządkowania własnego życia. Niezależnie od powodów, chcąc przeprowadzić się musimy zdecydować się na usługi firmy, która po prostu nam to umożliwi. W tym artykule skupimy się na tym, czym taka firma powinna się odznaczać.

Cechy idealnej firmy przeprowadzkowej

Już podchodząc do poszukiwań firmy przeprowadzkowej, która przeniesie nasz dobytek z jednego miejsca w drugie, Wybór firmy transportowej gabarytypowinniśmy mieć na uwadze, jak istotna jest świadomość dotycząca tego, czym powinna się ona cechować i jakie wymagania spełniać, byśmy byli zadowoleni z końcowego efektu jej działań. Już na początku zdajemy sobie sprawę, że konkurencja na tym rynku jest na tyle duża, że możemy być wybredni – co więcej, bycie wybrednym jest nawet bardzo polecane. Zwracajmy uwagę nawet na najmniejsze detale – w końcu chodzi o nasz dobytek, często bardzo cenny nie tylko pod względem materialnym, ale i emocjonalnym.

Aby zatem zebrać wszystko do kupy i samemu móc dokonać selekcji spośród mnóstwa istniejących na rynku firm przeprowadzkowych, należy zwrócić uwagę na takie ich aspekty, jak między innymi:

  • terminowość – firma przeprowadzkowa nie musi być najszybsza – konieczne jest jednak, aby dotrzymywała terminów i nie spóźniała się z zakończeniem całego procesu;

  • gwarancja na wykonywane usługi – dobra firma przeprowadzkowa to taka, która bierze na siebie odpowiedzialność za przewożone przedmioty – ma to ogromne znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy przewozimy przedmioty z pewnych względów dla nas cenne;

  • indywidualne podejście – firma powinna zwracać uwagę na nasze indywidualne potrzeby i nie traktować nas jako „po prostu kolejnych klientów’; jeśli zatem chcielibyśmy przechować przedmioty w jej magazynie (na przykład ze względu na jeszcze nieskończony remont), dobrze byłoby, aby dawała nam taką możliwość;

  • własne opakowanie, pudełka i środki zabezpieczające – jeżeli mamy taką potrzebę, upewnijmy się, że firma sama zajmuje się spakowaniem wszystkiego w przygotowane przez siebie pudła z zachowaniem należytych procedur; nie uznajemy tego za zbytnie wykorzystywanie pracowników – rolą firmy przeprowadzkowej jest ulżenie nam i zajęcie się całym procesem przeprowadzki w sposób jak najbardziej kompletny;

  • kompleksowość usług – firma przeprowadzkowa powinna też dawać nam swobodę w doborze swoich konkretnych usług – powinniśmy móc powierzyć jej całość zadań, albo tylko ich część; sama w sobie z kolei nie powinna też tylko przenosić naszych dóbr, ale też chociażby przechowywać je u siebie (o czym wspomnieliśmy już nieco wcześniej);

  • dobra reputacja – bardzo ważne, a nawet wręcz kluczowe w przypadku firmy przeprowadzkowej są opinie jej dotychczasowych klientów; jeżeli są one negatywne, może to być w pewien sposób alarmujące; pamiętajmy, że zadanie firmy, która zajmie się naszą przeprowadzką jest odpowiedzialne i poważne, a dobra reputacja jest świadectwem podejmowania takiej odpowiedzialności przez usługodawcę.

Gdzie szukać tego typu firmy?

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, firm zajmujących się przeprowadzkami na polskim rynku istnieje mnóstwo – w związku z tym konkurencja w tej branży jest ogromna, a my (jako poszukujący tego typu usługodawcy) stajemy przed bardzo trudnym wyborem. Choć podstawą jest określenie własnych oczekiwań i zrozumienie, czym cechować się powinna firma idealna, ważne jest też rozpoczęcie jej poszukiwań w odpowiednim miejscu.

Pierwszą opcją, na którą powinniśmy zwrócić uwagę szukając firmy przeprowadzkowej są rekomendacje naszych znajomych – tak naprawdę są one w stanie zaoszczędzić nam całego poszukiwania. Zwłaszcza, jeśli znajomi są zadowoleni z usługodawcy, z którego usług korzystali. Bywa jednak i tak, że dzięki ich opiniom uzyskujemy informację, która odradzi wybraną firmę – tego typu rzeczy też są nam potrzebne, bo pozwalają nam uniknąć „nadziania się” na niegodną zainteresowania firmę.

Jeżeli żaden z naszych znajomych nie korzystał z usług żadnej firmy zajmującej się przeprowadzkami, warto abyśmy sięgnęli po Internet i przejrzeli fora, grupy dyskusyjne czy nawet strony internetowe wybranych usługodawców. Są one źródłem cennych informacji, które pomogą nam w dokonaniu ostatecznego wyboru.

Podsumowanie

Decydując się na zmianę miejsca zamieszkania, niezależnie od tego, na jaki czas, rozsądnym jest skorzystanie z usług firmy profesjonalnie zajmującej się przeprowadzkami i choć czasem można przeprowadzić się na własną rękę, nie każdy ma takie możliwości, chęci i czas na to. Wybór odpowiedniej firmy, która zajmie się tym za nas jest kluczowy – to on da nam gwarancję tego, że nasze przedmioty dojadą w nowe miejsce nieuszkodzone, a cały proces przebiegnie sprawnie i bez zbędnych komplikacji.