Jak wybrać firmę przeprowadzkową?

Jak wybrać firmę przeprowadzkową?

Należy się do tego odpowiednio przygotować, ponieważ przeprowadzka jest jedną z najważniejszych decyzji w życiu każdego człowieka. Każdemu zależy przecież na tym, by jego dobytek został przewieziony we wskazane miejsce w sposób bezpieczny oraz szybki. W chwili obecnej firm zajmujących się świadczeniem kompleksowych usług przeprowadzkowych jest bardzo dużo, dlatego też znalezienie tej jedynej, profesjonalnej może być dla osób niezaznajomionych z realiami branży dość trudne. W poniższym artykule przygotowaliśmy zestaw cennych porad i wskazówek, które powinny wziąć pod uwagę wszystkie osoby szukające rzetelnej firmy przeprowadzkowej. Zapraszamy do wnikliwej lektury.

Organizacja przeprowadzki – o czym warto pamiętać? 

W dzisiejszych czasach firm oferujących usługi przeprowadzkowe jest niezwykle dużo. Firmy działające na tym rynku konkurują ze sobą zarówno pod względem polityki cenowej ale także jakości świadczonych usług. Nie ma zatem się co dziwić, że tak dużo osób ma ogromne trudności ze znalezieniem takiej firmy, która świadczy usługi na odpowiednio wysokim poziomie. Z myślą o nich przygotowaliśmy zestaw cennych wskazówek, które koniecznie należy brać pod uwagę przy szukaniu firmy oferującej usługi przeprowadzkowe. 

Osoby szukające firmy świadczącej usługi przeprowadzki powinny w pierwszej kolejności zapytać o opinię swoich znajomych bądź członków rodziny. Być może bliskie nam osoby w niedalekiej przeszłości przeprowadzały się i będą mogły podzielić się z nami swoimi cennymi poradami i wskazówkami. Należy nadmienić, że sporo cennych informacji na temat firm przeprowadzkowych można także znaleźć w internecie. Do internetowych recenzji należy jednak podchodzić z rezerwą. Każdy z nas ma nieco inne potrzeby – dla jednych najważniejsza jest niska cena, a inni cenią sobie jak najwyższy standard oferowanych usług. Dodatkowo, negatywne opinie na temat konkretnej firmy mogą być dziełem nieuczciwej konkurencji.  

Poszukiwanie firmy oferującej przeprowadzkę w internecie – hit czy kit? 

W chwili obecnej zdecydowana większość z nas informacji na temat rozmaitych produktów i usług szuka przede wszystkim w internecie. Zasada ta dotyczy także firm oferujących przeprowadzki. Internet może być bardzo cennym źródłem informacji. Obecnie każda szanująca się i rzetelna firma posiada własną stronę internetową oraz profil w mediach społecznościowych. Klienci chętnie dzielą się tam także swoimi spostrzeżeniami na jej temat. W ten sposób łatwo możemy sprawdzić, czy dane przedsiębiorstwo jest godne zaufania czy też lepiej zdecydować się na skorzystanie z usług konkurencji. 

 Świetnym pomysłem na weryfikację poziomu świadczonych usług jest zwrócenie się do pracownika konkretnej firmy z prośbą o przedstawienie referencji. Jeśli dane przedsiębiorstwo posiada znaczną liczbę usatysfakcjonowanych klientów, to jest duża szansa na to, że świadczone przez nią usługi wyróżniają się bardzo wysokim poziomem. Oczywiście, sprawdzajmy, czy rekomendacje są podpisane imieniem i nazwiskiem. Wówczas zyskamy stuprocentową pewność, że ich autorami są prawdziwe osoby, które rzeczywiście korzystały z usług danego podmiotu. 

Wysoki poziom obsługi klienta 

O dobrej firmie świadczyć musi także fachowa obsługa klienta. Zatrudniani przez nią pracownicy muszą wyróżniać się kulturą osobistą oraz komunikatywnością. Ważne jest również to, by na bieżąco reagowali na potrzeby zgłaszane przez klientów. W przypadku, gdy zadzwonimy do danej firmy przeprowadzkowej, a konsultant cierpliwie i w uprzejmy sposób będzie nam tłumaczył wszystkie zawiłości oferty, to jest to znak, że z pewnością warto skorzystać z usług takiego przedsiębiorstwa. 

Ubezpieczenie 

Warto wiedzieć, że firmy zajmujące się organizowaniem przeprowadzek są zobligowane przepisami polskiego prawa do posiadania ważnego ubezpieczenia OC. Dzięki takiej polisie zyskuje się ochronę wszystkich przewożonych przez firmę rzeczy. Gdy podczas realizacji przeprowadzki dojdzie do jakiegoś wypadku, wówczas firma ubezpieczeniowa pokryje koszty z tym związane i wypłaci klientowi odszkodowanie. 

Podpisanie umowy 

Profesjonalna firma przeprowadzkowa wyróżnia się także tym, że zanim zacznie świadczyć dla swojego klienta usługę, zaproponuje podpisanie umowy. Jest to dokument będący swego rodzaju gwarancją dla klienta, że firma w poprawny sposób wywiąże się ze swoich obowiązków. W umowie muszą być wyszczególnione wszystkie istotne informacje odnośnie realizowanej przeprowadzki – termin, całkowity koszt, zakres świadczonych usług oraz szereg informacji dodatkowych dotyczących ustaleń poczynionych przez obie strony umowy. 

Przygotowanie do przeprowadzki

Zanim zamówimy usługi przeprowadzkowe, powinniśmy także dobrze się do przeprowadzki przygotować. Pakowanie rzeczy na ostatnią chwilę to bardzo złe rozwiązanie. Wszystkie przedmioty należy odpowiednio pogrupować i pochować do właściwych kartonów. Dzięki temu późniejsze wypakowywanie naszego dobytku będzie przebiegało zdecydowanie sprawniej.