Jak się przygotować do przeprowadzki?

Jak się przygotować do przeprowadzki?

Jeśli odpowiednio wcześnie zajmiemy się poszczególnymi czynnościami, wówczas unikniemy stresu, jednocześnie zaoszczędzimy czas. Co należy zrobić miesiąc przed przeprowadzką? Jak postępować 2 tygodnie przed przeprowadzką? O czym należy pamiętać tydzień przed przeprowadzką? Co warto wziąć pod uwagę dzień przed przeprowadzką i w dzień przeprowadzki? W celu uzyskania odpowiedzi na te pytania serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje nasze potencjalne wątpliwości w tym zakresie. 

Co należy zrobić miesiąc przed przeprowadzką?

Cztery tygodnie przed przeprowadzką powinniśmy zająć się wszelkimi formalnościami związanymi ze zmianą zamieszkania. Musimy zatem wybrać się do banku, Urzędu Skarbowego, firmy ubezpieczeniowej, gazowni, ZUSu, Urzędu Pocztowego, firmy telekomunikacyjnej i zakładu elektrycznego. Dzięki temu możliwe okaże się wcześniejsze rozwiązanie poszczególnych umów, które dotyczą stałych opłat. Ważne jest również uwzględnienie urlopu w pracy. Okres ten wymaga od nas nie tylko pełnej uwagi, ale również energii. Nie angażujmy się zatem w inne czynności. O ile istnieje taka możliwość, to postarajmy się zorganizować kilka dodatkowych wolnych dni. Nie zapomnijmy o ustaleniu terminu z firmą przeprowadzkową, która pomoże nam w przeniesieniu się do nowego lokum. Pozbądźmy się także starych sprzętów, zniszczonych ubrań. Zabawki natomiast oddajmy potrzebującym, jeśli nie są nam już potrzebne. Możliwie najwcześniej warto również zgromadzić materiały, które mogą okazać się istotne. Mowa o kartonach, workach próżniowych, folii bąbelkowej, kartonowych przekładkach.

Jak postępować 2 tygodnie przed przeprowadzką?

Kiedy do przeprowadzki zostało jedynie dwa tygodnie, wówczas należy zintensyfikować nasze działania. Przede wszystkim zajmijmy się sporządzeniem planu. Wbrew pozorom jest to jeden z ważniejszych etapów. Zróbmy dokładny harmonogram, jednocześnie zawrzyjmy czas, jaki będzie niezbędny na określone zadania. Ważnym krokiem jest również to, aby wykonać listę rzeczy, które zostaną spakowane. Dobrą praktyką jest również poinformowanie bliskich i sąsiadów o terminie przeprowadzki. Będą oni wówczas powiadomieni o zmianie adresu, jednocześnie nie odwiedzą nas w najmniej nieoczekiwanym momencie. Unikniemy również pretensji związanych z hałasem i bałaganem. Jeśli posiadamy dzieci bądź zwierzęta, pamiętajmy o zorganizowaniu opieki. O ile mali pomocnicy są słodcy, to jednak nieświadomie mogą opóźniać pracę i przeszkadzać nam w wykonywaniu konkretnych czynności. Dwa tygodnie wcześniej warto już rozpocząć pakowanie rzeczy, które stosowane są bardzo rzadko. Wszelkie kartony warto oznaczyć markerem, aby w dniu przeprowadzki nie mieć problemów z organizacją. Skompletujmy również najważniejsze dokumenty i zabezpieczmy je w segregatorach- dzięki temu nic się nie zagubi. 

O czym należy pamiętać tydzień przed przeprowadzką?

W sytuacji, gdy został jedynie tydzień do przeprowadzki, wówczas wszelkie czynności powinniśmy rozpocząć od opróżniania lodówki. Zjedzmy wszystkie produkty spożywcze, które tam zalegają i rozplanujmy ich wykorzystanie. Oszczędzimy czas na pakowanie, a także siły na ich przenoszenie. Przygotujmy również rzeczy, które będą nam potrzebne na najbliższe dwa tygodnie. Umieśćmy je w zupełnie innym miejscu, aby sprawnie odnaleźć się po przenosinach do nowego lokum. Oddajmy wypożyczone książki i płyty- przenoszenie ich do nowego mieszkania jest problematyczne, bowiem stanowią dodatkowy ciężar. Rozpocznijmy również szeroko rozumiany proces sprzątania. Niejednokrotnie podczas wcześniejszego pakowania opróżniają się szafki, jednocześnie pozbywamy się rzeczy, które znajdowały się w rzadko uczęszczanych miejscach. Co więcej, jest to świetny czas na dokonanie ewentualnych napraw. Rozpocznijmy również pakowanie urządzeń RTV i AGD, jeśli nie będziemy z nich korzystać.

Co warto wziąć pod uwagę dzień przed przeprowadzką i w dzień przeprowadzki?

Chwilę przed przeprowadzką należy zakończyć proces pakowania. Zostawmy tylko to, co będzie nam potrzebne na następny dzień. Upewnijmy się, że wszystko jest oznaczone i oznakowane. Opróżnijmy także meble i odpowiednio je zabezpieczmy. Wszelkie szuflady i drzwiczki należy pozamykać i okleić taśmą. Elementy ruchome natomiast zabezpieczmy przed przemieszczaniem. Dokumenty, klucze i pieniądze umieśćmy w jednej torbie, która będzie znajdowała się pod ręką. Nie zapominajmy o odpowiednio wczesnym położeniu się spać.

W dzień przeprowadzki warto wstać nieco wcześniej. Zjedzmy solidny posiłek, który dostarczy nam energii. Spakujmy rzeczy, które były nam potrzebne do ostatniej chwili- mowa o kosmetykach i pościeli. Pozbądźmy się również resztek z lodówki. Nie w sposób nie wspomnieć o spisaniu liczników, wyłączeniu prądu, wody, gazu. Pozamykajmy również okna. Decydując się na usługi naszej firmy cały proces przeprowadzki przebiegnie sprawnie. Nadzorowanie przeprowadzki oraz plan dnia jest bardzo ważny. W ten sposób mamy cały proces przeprowadzki pod kontrolą.