Jak przygotować się do przeprowadzki?

Jak przygotować się do przeprowadzki?

Kiedy po raz pierwszy organizujemy takie przedsięwzięcie, wówczas musimy liczyć się z wieloma przeciwnościami losu. Jak postępować dwa miesiące przed przeprowadzką? Na co zwrócić uwagę sześć tygodni wcześniej? Jak przygotować się dwa tygodnie przed terminem? O czym należy pamiętać dzień przed przeprowadzką? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników. 

Jak postępować dwa miesiące przed przeprowadzką?

Kiedy już uda nam się załatwić wszelkie formalności bezpośrednio związane czy to z zakupem, czy wynajmem mieszkania, wówczas możemy rozpocząć przygotowania do przeprowadzki. Zalecane jest, aby tego typu czynności rozpocząć nawet dwa miesiące przed przeprowadzką. Warto uzbroić się w cierpliwość i zorganizujmy odpowiednio pracę, bowiem czas ten będzie bardzo intensywny. Zajmijmy się powiadomieniem wszystkich instytucji o potencjalnej zmianie zamieszkania. Takie czynności mogą być wykonane nie tylko osobiście w urzędzie, ale również za pośrednictwem Internetu. Jeśli zdecydujemy się na przeprowadzkę z powodu zmiany pracy, wówczas warto dowiedzieć się, jakie koszty przeprowadzki mogą zostać pokryte przez pracodawcę. Wypowiedzmy wszelkie niepotrzebne umowy lub przenieśmy je- w przeciwnym wypadku będą naliczane opłaty, które koniecznie będziemy pokrywać. Uzgodnijmy również ewentualny urlop z szefem, aby nie stresować się w tym dniu innymi obowiązkami. Poinformujmy też rodzinę i znajomych o tym, że zmieniamy swoje miejsce zamieszkania.

Na co zwrócić uwagę sześć tygodni przed przeprowadzką?

W sytuacji, gdy do dnia przeprowadzki został nieco ponad miesiąc, wówczas możliwe jest przystąpienie do następnego etapu przygotowań. Odpowiednio zaplanujmy przeprowadzkę nawet wtedy, gdy oficjalna data wciąż nie jest pewna. Zaleca się przeprowadzenie poszukiwań w sieci w zakresie tego, na co zwrócić uwagę wybierając firmę transportową. Jedną z najważniejszych czynności jest zrobienie pełnego spisu rzeczy. Ustalmy również, co tak właściwie będziemy chcieli zabrać do mieszkania, a także gdzie przedmioty zostaną umieszczone. Dość częstą praktyką jest również wcześniejsze pozbywanie się zbędnych przedmiotów. Możemy je sprzedać lub oddać bardziej potrzebującym- w zależności od indywidualnych preferencji. Godne uwagi jest również kontaktowanie się z firmą przeprowadzkową. Ustalmy termin transportu i zajmijmy się wynajmem pojazdu. Kolejną niezwykle istotną czynnością jest zaplanowanie posiłków w taki sposób, by do czasu wyprowadzki zużyć żywność, która jest mrożona. Aby uniknąć niepotrzebnego balastu, należy wykorzystać zapasy chemii i kosmetyków. 

Jak przygotować się do przeprowadzki dwa tygodnie przed terminem?

Do zmiany adresu zostały nam jedynie dwa tygodnie? Zacznijmy pakowanie rzeczy, które są najmniej przydatne i które nie są konieczne w codziennym użytkowaniu. Podpiszmy umowy na usługi telekomunikacyjne- zaliczamy do nich telewizję, Internet, telefon. Niezbędne są również umowy w zakresie dostarczania prądu, wody, gazu. Upewnijmy się, że jesteśmy w posiadaniu odpowiedniej ilości walizek i torebek. Kupmy niezbędne rzeczy do przeprowadzki- mowa chociażby o taśmach klejących, kartonach, markerach, naklejkach, foliach bąbelkowych, workach próżniowych, pościeli. Zaleca się również uporządkowanie dokumentów i włożenie ich do jednego miejsca. 

Kolejną ważną czynnością jest zorganizowanie opieki dla zwierząt i dzieci. Doprecyzujmy szczegóły z firmą przeprowadzkową w zakresie tego, jak będzie przebiegała współpraca. Uregulujmy zaległe płatności, zastanówmy się nad zatrudnieniem firmy do dodatkowych usług, które nie są zapewniane przez firmę do przeprowadzek. Tydzień wcześniej możliwe jest rozmontowanie mebli i ich odpowiednie zabezpieczenie. Sporządźmy listę usterek do zgłoszenia.

O czym należy pamiętać dzień przed przeprowadzką? 

Przeprowadzka już jutro? Przede wszystkim nie powinniśmy się stresować. Upewnijmy się, że wszystko zostało spakowane. Największe gabarytowo przedmioty należy przenieść nieco bliżej wyjścia. Rozmroźmy lodówkę i zajmijmy się jej czyszczeniem. Ostatecznie potwierdźmy, o której godzinie firma przeprowadzkowa ma przyjechać. Nie zapomnijmy o spakowaniu sprzętu kuchennego i zabezpieczeniu roślin – możemy tego dokonać chociażby poprzez owinięcie workiem foliowym. Pamiętajmy o tym, że mieszkanie powinno być doprowadzone do porządku. Dokumenty, klucze i pieniądze umieśćmy w miejscu, które będzie zawsze pod naszą ręką. Przespacerujmy się po mieszkaniu jednocześnie upewnijmy się w zakresie tego, że niemalże wszystkie istotne przedmioty zostały spakowane. W sytuacji, gdy w przeprowadzce będzie pomagać nasza firma przeprowadzkowa – na pewno przyjedziemy na umówioną godzinę. Naładujmy telefon komórkowy, połóżmy się wcześnie spać i wstańmy stosunkowo wcześnie.