Jak poradzić sobie z przeprowadzką do innego miasta? thumbnail

Jak poradzić sobie z przeprowadzką do innego miasta?

Jak poradzić sobie z przeprowadzką do innego miasta? Przeprowadzka nigdy nie jest przyjemna z punktu widzenia tego, jak trzeba ją zorganizować. O ile bowiem dla większości z nas sama zmiana miejsca jest czymś fascynującym, czymś nowym, o tyle myśl o spakowaniu w kartony swojego dorobku życia i przewiezieniu ich do innego miasta, napawa nas obawą.

Nowy etap życia 

¾ ludzi przeprowadzając się, odczuwa pozytywne emocje. Nowy etap w życiu, dużo wrażeń, wielka nieznana, coś zupełnie nowego, innego. Jedni zmieniają miejsce zamieszkania, bo decydują się studiować w innym mieście. Inni wyprowadzają się ze względu na pracę. Jeszcze inni, bo zakładają rodzinę, kupują nowy dom lub wprowadzają się do jednego z współmałżonków. W każdej więc praktycznie sytuacji taka przeprowadzka to pozytywne emocje, mnóstwo zmian i coś, co może odmienić nasze życie o 180 stopni. Zanim jednak będzie pięknie, zanim w nowym miejscu wypijemy szampana, trzeba zabrać się za spakowanie swojego dobytku i przewiezienie go do nowego miasta. No właśnie, od czego więc powinniśmy zacząć? 

Najważniejsze zasady pakowania sięNowe mieszkanie

Po pierwsze, nie powinniśmy zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę. Jest to najgorsza z opcji, jaką tylko można byłoby wybrać, bo  jak mówi przysłowie Jak się człowiek spieszy, to się diabeł cieszy okazuje się tutaj być trafione w dziesiątkę. Pakując się więc, powinniśmy zacząć te działania nieco wcześniej. Warto pozostawić na ostatnią chwilę rzeczy, które używamy na co dzień, a resztę umieścić w odpowiednio opisanych kartonach lub workach już kilka dni przed ich ostatecznym wywiezieniem.

Po drugie, należy pamiętać o zabezpieczeniu wszelkich sprzętów, naczyń czy cennych rzeczy, tak, aby nie stracić w przeprowadzce czegoś, co jest dla nas ważne albo co może spowodować kolejny wydatek. Doskonale sprawdza się w takich przypadkach folia bąbelkowa, koce filcowe, jak również i pianka izolacyjna. 

Po trzecie, koniecznie powinniśmy podpisać wszelkie kartony, bo okaże się to być bardzo pomocne podczas wypakowywania rzeczy w nowym miejscu. W ten sposób uda nam się uniknąć bałaganu, który mógłby wprowadzić niepotrzebny chaos i zamieszanie. 

Po czwarte, warto mieć listę wszystkich rzeczy, które wywozimy. I tak naprawdę niezależnie od tego, czy będziemy wywozić rzeczy sami czy z pomocą firmy przeprowadzkowej, będziemy mieli pewność, że nic po drodze nie zginęło. Jeśli czegoś nie możemy też znaleźć, na liście w łatwy sposób odszukamy, czy udało nam się to już rozpakować czy może musimy jeszcze zagłębić się w kolejnej dostawie kartonów.

Po piąte, warto pozbyć się wszystkiego, co nie jest używane. Bardzo często przeprowadzka pozwala nam wejść w nowe życie bez zbędnego bałaganu i niepotrzebnych rzeczy. Jeśli czegoś nie używamy lub nie nosimy, wydajmy to bądź sprzedajmy. Po co robić w nowym miejscu bałagan i upychać coś, co w ogóle nie będzie nam już służyło?

Po szóste, nie przewozimy żywności. Po co stresować się, czy mięso się nie zepsuje, zamrożona kiełbasa nie będzie puszczać soków, a owoce nie zgniją. Lepiej zrobić porządki w lodówce, zjeść wszystko jeszcze przed przeprowadzką, a wszelką żywność suchą odpowiednio zabezpieczyć, aby w trakcie przejazdu nic się z nią nie stało. 

Po siódme, warto posiadać ,,walizkę na przetrwanie”, w której znajdą się niezbędne rzeczy. Należy umieścić w niej kilka ubrań, aby potem nie szukać bielizny czy bluzki do pracy w dziesiątkach spakowanych już worków. Niezbędne będą tam także kosmetyki oraz rzeczy codziennego użytku, bez których nie wyobrażamy sobie nawet dnia. 

Czy warto skorzystać z pomocy firmy przeprowadzkowej?

Jeśli mamy pieniądze, to jak najbardziej tak. Pomoc takiej firmy okazuje się być nieodzowna. Wykonuje ona za klienta większość prac. Załadowuje, przewozi i rozpakowuje ona towar. Zajmuje się montażem i demontażem mebli. Oferuje przewóz elementów o nietypowych wymiarach, rzeczy wielkogabarytowych i bardzo ciężkich. Co więcej, taka firma przeprowadzkowa oferuje w ramach swoich usług także profesjonalne zabezpieczenie powierzonego mienia. Organizując wszystko samodzielnie, czas przeprowadzki okazuje się być zazwyczaj bardzo dużym stresem. Szukamy kogoś, kto pomoże nam znieść meble z czwartego piętra. Próbujemy pożyczyć od znajomych busa, by przewieźć rzeczy, a tak ciężko jest zgrać się z terminem. Nie mamy solidnych i mocnych kartonów, aby można było wszystko spakować do środka. Czasami więc lepiej jest wynająć taką firmę, a następnie zatrudnić ją do określonych prac, zupełnie nie przejmując się kwestią wywożenia naszych rzeczy z jednego miasta do drugiego.

Kluczowe znaczenie ma jedynie to, aby wybrać firmę odpowiednią, taką, która świadczy najwyższą jakość usług, posiada szeroką paletę rozwiązań, a do tego dostępna jest ona dla nas w bardzo atrakcyjnej cenie. Im lepszą uda nam się znaleźć, tym z całą pewnością będziemy bardziej zadowoleni i usatysfakcjonowani. Skorzystajmy z pomocy specjalistów, z pomocą których przeprowadzka nie będzie taka straszna, jakby mogło się nam wydawać.