Ile kosztuje transport mebli?

 

Ile kosztuje transport mebli? Potrzebujesz pomocy z transportem mebli, ponieważ się przeprowadzasz? A może kupujesz używane meble, ale sprzedający nie ma możliwości zapewnienia przewozu? Transport mebli, wbrew pozorom, nie musi być drogi ani sprawiać problemów w zorganizowaniu. Zazwyczaj można taki przewóz umówić mailowo lub telefonicznie. Zastanawiasz się, ilekosztuje transport mebli? Na te oraz inne pytania odpowiadamy w niniejszym artykule. Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią i rozwiania swoich wszelkich wątpliwości na temat transportu mebli.

Czym jest przewóz mebli?

Meble do przewozu trzeba odpowiednio zabezpieczyć, tak aby nie przesuwały się i nie uległy zniszczeniu w trakcie transportu. To meble o największych gabarytach sprawiają najczęściej najwięcej problemów. Zajmują one sporo miejsca i koszt przewozu mebli zależy najczęściej od ich ilości oraz gabarytów. Im więcej miejsca jest potrzebne na przewóz mebli, tym cena za transport będzie wyższa.

Meble można przewozić samodzielnie, ale nie mamy zazwyczaj pod ręką samochodu odpowiedniej wielkości. Nie zawsze jest także możliwe rozkręcenie mebli, zwłaszcza jeżeli były wykonywane na zamówienie i „pod wymiar”. Wypożyczenie samochodu dostawczego lub skorzystanie z przyczepy ma niewiele sensu, jeżeli nie wiemy, jak odpowiednio zabezpieczyć meble do transportu oraz jeżeli nie będziemy mieli później kogoś do pomocy z ich wniesieniem.  Ponadto, przyczepa nie chroni przed deszczem, co może doprowadzić do zawilgocenia, a w konsekwencji do zniszczenia mebli już w trakcie transportu np. w wyniku nagłej i gwałtownej ulewy bądź śnieżycy. W samochodzie osobowym możemy natomiast przewieźć tylko niewielkie gabarytowo meble bądź meble, które da się rozkręcić. Jednak np. w przypadku kanap czy wysp kuchennych rozkręcenie nie jest możliwe, tak jak i samodzielne wniesienie takich mebli do mieszkania.

Od czego zależy koszt przewozu mebli?

Warto zlecić przewóz mebli firmie przewozowej i wbrew pozorom nie zawsze jest to droga usługa. Wynajmując firmę przeprowadzkową specjalizującą się w transporcie mebli zazwyczaj płaci się za godzinę pracy bądź przejechane kilometry, jednak na końcową cenę może mieć wpływ wiele czynników.

Koszt przewozu mebli jest zależny od wielu czynników. Przede wszystkim zależy on od liczby mebli, które są przewożone, a także od ich wielkości. Im więcej mebli, tym większy samochód jest potrzebny do ich transportu. Ponadto, istotna jest również kwestia tego, czy meble wymagają solidnego zabezpieczenia (np. z uwagi na szklane elementy) czy też nie. Szczególnego zabezpieczenia wymagają również meble mające dużą wartość. Na koszt transportu wpływa również odległość do przebycia, a także pomoc we wniesieniu. Jak widać, cena przewozu mebli nie zależy tylko od jednej kwestii.

Ile kosztuje transport mebli?

Na rynku można znaleźć wiele firm, które specjalizują się w transporcie mebli. Warto jednak wybrać taką firmę, która posiada wiele pozytywnych opinii. Jak już wspomniano, im więcej mebli chcemy przewieźć, tym więcej będziemy musieli za taką usługę zapłacić. Zazwyczaj cena przewozu mebli w obrębie miasta wynosi ok. 60 zł/h do 200 zł/h. Oczywistym jest fakt, że przewóz mebli do innego miasta będzie droższy i zazwyczaj naliczamy według podstawowej stawki początkowej, która jest połączona ze stawką za kilometr.

Czasami jednak nie chcemy przewozić wielu mebli, tylko np. biurko, komodę czy szafę. W takim wypadku, jeżeli nie mamy możliwości samodzielnie przetransportować mebla, musimy zdecydować się na skorzystanie z pomocy fachowej firmy zajmującej się przewozem mebli. Meble na czas przewozu trzeba odpowiednio zabezpieczać – tym właśnie zajmują się wspomniane firmy. Koszt przewozu niewielkiej ilości mebli wynosi przeciętnie w większym mieście około 100-150 złotych bez wniesienia, za wniesienie trzeba natomiast dopłacić. Im mniejsze miasto, tym ceny będą zazwyczaj niższe. Wynajmując samochód na czas płaci się około 50-150 złotych, a im więcej osób będzie niezbędnych do wykonania przewozu mebli, tym cena będzie wyższa. Dopłaca się za kolejną osobę ok. 70-80 zł/h i rośnie wraz z dodatkowymi usługami takimi jak pomoc we wniesieniu na czwarte piętro w budynku bez windy. Im więcej mebli i im większa odległość, tym większa szansa, że wniesienie mebli będzie darmowe i nie będziemy musieli za to osobno płacić.

Jak wybrać przewoźnika do przewozu mebli?

Warto wskazać, że wybór firmy do przewozu mebli może być skomplikowany. Niewielkie rzeczy, takie jak szafka nocna, możemy przewieźć taksówką lub zamówić kuriera. Jeżeli natomiast przewóz mebli dotyczy mebli o większych gabarytach, to dobrym rozwiązaniem jest postawienie na lokalną firmę przeprowadzkową bądź transportową. Przewóz mebli do innego miasta bądź za granicę warto wykonać decydując się na skorzystanie z usług profesjonalnej firmy przeprowadzkowej. Przed wyborem przewoźnika warto jednak zapoznać się z opiniami na jego temat i zapoznać się z ofertą danej firmy. Pozwoli to wybrać odpowiedniego przewoźnika, który zapewni nam szybki i bezpieczny transport mebli.